Sa oled siin

Peaminister Ratas julgustas Kanada ettevõtjaid Eestisse investeerima

25. mai 2018 - 20:28

Toronto, Kanada, 25. mai 2018 – Peaminister Jüri Ratas kohtus täna koos Eesti äridelegatsiooniga Kanada ettevõtjatega, kellele tutvustati Eesti digiühiskonna võimalusi ja meie konkurentsivõimelist ärikeskkonda.


„Eesti ja Kanada kaubavahetuses on omajagu kasvuruumi. Eelmisel aastal oli Kanada Eestile 29. kaubanduspartner ja otseinvesteeringud olid tagasihoidlikud. Samas on Kanada majandus suuruse poolest maailmas esikümne piirimail, mistõttu olen veendunud, et Eesti ettevõtted suudavad leida siin tegutsemiseks sobilikke nišše. Loodan, et Kanada ja Eesti ettevõtjate suhted saavad uut tuult tiibadesse, nähes ka riikide vastastikkust huvi ning koostöösoovi,“ märkis Ratas. Peaminister lisas, et peale kaubavahetuse elavnemise on kasvuruumi kindlasti ka piiriüleses teenuste kaubanduses.


Peaministri sõnul kasvatab ettevõtjate ja investorite koostöösoovi ka Euroopa Liidu ja Kanada vabakaubandusleping, mille Eesti on heaks kiitnud. „Väliskaubanduspiirangute vähenemine, selged reeglid ja kindlustunne, mida vabakaubandusleping tagab, on heade majandussidemete vundament,“ ütles Ratas. Näiteks alandab leping Eesti kaupade müügihinda Kanadas ja muudab meie pakutava konkurentsivõimelisemaks.


Nii Eesti kui ka Kanada kuuluvad eesrindlikke digiriike ühendavasse Digital 7 võrgustikku. Seetõttu tundsid Kanada esindajad palju huvi selle vastu, kuidas Eesti on üles ehitanud X-tee, e-teenused ja IT-süsteemid ning e-riigi laiemalt.


Ratast saadab neli päeva kestval Kanada visiidil 20-liikmeline äridelegatsioon, kuhu kuuluvad ettevõtjad infotehnoloogia ja elektroonika, äriteenuste, ehituse, tootva tööstuse ning turismi valdkonnast. Ettevõtjate reisi korraldab Eesti Kaubandus-Tööstuskoda koostöös Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega.


Fotod: https://www.dropbox.com/sh/banpkmbxrny2355/AABfwF_sWO8HGrhdfUUROWnHa?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

10.02.2019|Vabariigi Valitsus

Peaminister Ratas: loodame peatset otselennuliini avamist Dubaiga

Dubai, Araabia Ühendemiraadid, 10. veebruar 2019 - Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Dubai emiraadi valitseja šeik Mohammed bin Rashid Al Maktoumiga. Valitsusjuhid leppisid kokku, et Eesti ja Araabia Ühendemiraadid tihendavad majanduskoostööd.

09.02.2019|Vabariigi Valitsus

Peaminister Jüri Ratas osaleb Dubais kõrgetasemelisel konverentsil ja avab EASi esinduse


Stenbocki maja, 9. veebruar 2019 - Peaminister Jüri Ratas sõidab täna Araabia Ühendemiraatidesse Dubaisse, kus ta peab homme, 10. veebruaril  kõne kõrgetasemelisel konverentsil World Government Summit ja avab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) esinduse Dubais. Eesti on tänavu World Government Summiti ametlik külalisriik.