Sa oled siin

Peaminister Ratas ja maaeluminister Tamm kohtuvad Hiina riigijuhtidega

6. juuli 2018 - 7:00

Stenbocki maja, Tallinn, 6. juuli 2018 – Peaminister Jüri Ratas ja maaeluminister Tarmo Tamm suunduvad täna Bulgaaria pealinna Sofiasse, et kohtumisel Hiina riigijuhtidega toetada Eesti toiduainetööstuse ettevõtjate sisenemist Hiina turule ning arendada transiidikoostööd.


Tegemist on iga-aastase nn 16+1 tippkohtumisega, kus Hiinaga kohtuvad 11 Euroopa Liidu ja 5 Lääne-Balkani riiki. Eelmisel aastal osalesid Ungaris Budapestis toimunud tippkohtumisel peaminister Ratas ning ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo. Kohtumisel sõlmis majandus- ja kommunikatsiooniministeerium Hiinaga e-kaubanduse, infosidususe ning Siiditee koostööleppe, mis avardavad Eesti transpordi- ja logistikaettevõtete võimalusi.


Seekord allkirjastavad maaeluminister Tamm ja Hiina põllumajandusminister Han Changfu tegevuskava koostöö edendamiseks põllumajanduse, kalanduse ja maaelu arengu valdkonnas aastatel 2018–2022.


Ratas kohtub täna pärastlõunal Sofias eraldi ka Hiina peaminister Li Keqiangiga. Kohtumisel osaleb ka maaeluminister Tamm.


Ministrid on tagasi Eestis homme hilisõhtul.

Veel uudiseid samal teemal

15.11.2018|Vabariigi Valitsus

Valitsus ei jõudnud ÜRO ränderaamistiku küsimuses konsensusele

Stenbocki maja, 15. november 2018 - Valitsus ei jõudnud täna kabinetinõupidamisel ÜRO globaalse ränderaamistiku toetamise küsimuses konsensusele. Seega ei antud ränderaamistikuga ühinemisele valitsuse toetust.