Sa oled siin

Peaminister Ratas ja maaeluminister Tamm kohtuvad Hiina riigijuhtidega

6. juuli 2018 - 7:00

Stenbocki maja, Tallinn, 6. juuli 2018 – Peaminister Jüri Ratas ja maaeluminister Tarmo Tamm suunduvad täna Bulgaaria pealinna Sofiasse, et kohtumisel Hiina riigijuhtidega toetada Eesti toiduainetööstuse ettevõtjate sisenemist Hiina turule ning arendada transiidikoostööd.


Tegemist on iga-aastase nn 16+1 tippkohtumisega, kus Hiinaga kohtuvad 11 Euroopa Liidu ja 5 Lääne-Balkani riiki. Eelmisel aastal osalesid Ungaris Budapestis toimunud tippkohtumisel peaminister Ratas ning ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo. Kohtumisel sõlmis majandus- ja kommunikatsiooniministeerium Hiinaga e-kaubanduse, infosidususe ning Siiditee koostööleppe, mis avardavad Eesti transpordi- ja logistikaettevõtete võimalusi.


Seekord allkirjastavad maaeluminister Tamm ja Hiina põllumajandusminister Han Changfu tegevuskava koostöö edendamiseks põllumajanduse, kalanduse ja maaelu arengu valdkonnas aastatel 2018–2022.


Ratas kohtub täna pärastlõunal Sofias eraldi ka Hiina peaminister Li Keqiangiga. Kohtumisel osaleb ka maaeluminister Tamm.


Ministrid on tagasi Eestis homme hilisõhtul.

Veel uudiseid samal teemal

12.07.2018|Vabariigi Valitsus

Peaminister Ratas: NATO tunnustab Gruusia kaitsereformide edasiminekut ning toetab Ukraina euroatlantilist integratsiooni

Brüssel, Belgia 12. juuli 2018 – NATO tippkohtumise teisel päeval toimus koos Gruusia ja Ukraina riigipeadega töösessioon, mille fookuses olid partnerite kaitsereformid ja koostöö NATO-ga. Eraldi töösessioonil käsitleti Afganistani julgeolekuga seonduvat. Samuti arutati täna taas kaitsekulutusi.

Foto: Tauno Tõhk
12.07.2018|Vabariigi Valitsus

Peaminister Ratas: ühised väljakutsed on andnud tõuke NATO ja Euroopa Liidu koostööle

Brüssel, Belgia, 12. juuli 2018 – Eile õhtul toimunud NATO riigipeade ja valitsusjuhtide töisel õhtusöögil arutati ühiseid julgeolekuprobleeme ning nende, sealhulgas Venemaa tegevuse mõju transatlantilisele julgeolekule, NATO-EL koostööd ja järgmisi ühiseid samme.