Sa oled siin

Peaminister Ratas Hollandi peaministrile: Euroopa Liidu ja Ukraina assotsieerimisleping on äärmiselt oluline nii EL-ile kui Ukrainale

9. detsember 2016 - 18:50

Stenbocki maja, 9. detsember 2016 - Peaminister Jüri Ratasel oli täna telefonivestlus Hollandi peaministri Mark Ruttega, kes soovis Ratast peaministriametisse astumise puhul õnnitleda. Lisaks arutati Euroopa Liidu ja Ukraina assotsieerimislepingu hetkeseisu.

 

Rutte tutvustas Ratasele nii neid siseriiklikke samme, mis on Hollandi poolt assotsieerimislepingu ratifitseerimiseks juba astutud, kui ka neid, mida on selle eesmärgi saavutamiseks veel vaja teha.

 

Ratas tänas Hollandi peaministrit pingutuste eest leppe ratifitseerimiseks, rõhutades, et leping on nii Euroopa Liidu kui Ukraina huvides. "Leping aitab Ukrainal läbi viia edasisi reforme ja toob ta lähemale Euroopa Liidule," rõhutas Ratas telefonivestluses.

 

"Loodan, et järgmisel nädalal Brüsselis toimuval Euroopa valitsusjuhtide kohtumisel leiame lahenduse, mis sobib nii Hollandile kui ka teistele EL liikmesriikidele ning Ukrainale," lisas ta.