Sa oled siin

Peaminister Ratas: Euroopa majandus kasvab tulevikus tuginedes digitaalsetele tehnoloogiatele ning teadusele

14. november 2017 - 9:25

Tallinn, 14. november 2017 –  Avatus on alati olnud Eesti majanduse edukuse võtmeteguriks ning me oleme tänu sellele palju saavutanud, alates kaupade ja raha vabast liikumisest kuni Euroopa Liidu ja NATO liikmelisuseni, sõnas peaminister Ratas täna oma tervituskõnes ühisministeeriumis toimuval Maailma Majandusfoorumi seminaril Connecting Digital Ecosystems in Europe.


„Väiksel riigil peab olema sõpru ja liitlasi üle maailma ja osalemine Maailma Majandusfoorumi tegevuses pakub kindlasti suurepäraseid võimalusi meie riigi sõprade võrgustikku laiendada. Seetõttu on meie jaoks oluline foorumi töösse panustada,“ leidis peaminister Ratas oma avasõnades.


„Inglise keeles on ütlus sharing is caring – jagamine on hoolimine. See on põhimõte, mida oleme järginud ka oma e-riigi ülesehitamisel ja mis on olnud meie edukuse võti. Oleme õppinud aastate jooksul väga palju teistelt ja jagame praegu hea meelega oma kogemusi edasi,“ ütles Ratas.


Peaministri sõnul kinnitasid Euroopa Liidu riigipead Tallinnas septembris toimunud tippkohtumisel, et tulevikus on ühtne turg ka digitaalne. Lisaks kaupade ja teenuste vabale liikumisele liiguvad andmed ja e-teenused üle riigipiiride.


„Euroopa peab olema avatud innovatsioonile ning toetama õiglast konkurentsi selleks, et julgustada erasektorit arendama innovaatilisi tooteid ning kaasaaegseid teenuseid. Euroopa majandus saab kasvada vaid tuginedes digitaalsetele tehnoloogiatele, teaduspõhisusele ning tihedale koostööle,“ lisas peaminister.


Fotod seminarilt: https://www.dropbox.com/sh/l1p3idj4e9y2vzx/AACxaiCEFOQ_94Rf9pe9RBOEa?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

20.11.2018|Vabariigi Valitsus

TAN: Eesti teadustaristu teekaarti lisandus kolm uut objekti

Stenbocki maja, 20. november 2018- Teadus- ja Arendusnõukogu (TAN) otsustas arvata Eesti teadustaristu teekaardi nimekirja Eesti pere- ja sündimusuuringus osalemise aastal 2020, Meretehnoloogia ja hüdrodünaamika teadustaristu ning Nutika tootmise tuumiktaristu.

15.11.2018|Vabariigi Valitsus

Valitsus kiitis heaks Eesti täpsustatud seisukohad Euroopa stabiilsusmehhanismi reformi aruteludes

Stenbocki maja, 15. november 2018- Rahandusminister Toomas Tõniste esitas täna valitsuskabinetile Eesti täpsustatud seisukohad Euroopa stabiilsusmehhanismi (ESM) reformi aruteludes, mis otsustati esitatud kujul heaks kiita.