Sa oled siin

Peaminister Ratas: Euroopa majandus kasvab tulevikus tuginedes digitaalsetele tehnoloogiatele ning teadusele

14. november 2017 - 9:25

Tallinn, 14. november 2017 –  Avatus on alati olnud Eesti majanduse edukuse võtmeteguriks ning me oleme tänu sellele palju saavutanud, alates kaupade ja raha vabast liikumisest kuni Euroopa Liidu ja NATO liikmelisuseni, sõnas peaminister Ratas täna oma tervituskõnes ühisministeeriumis toimuval Maailma Majandusfoorumi seminaril Connecting Digital Ecosystems in Europe.


„Väiksel riigil peab olema sõpru ja liitlasi üle maailma ja osalemine Maailma Majandusfoorumi tegevuses pakub kindlasti suurepäraseid võimalusi meie riigi sõprade võrgustikku laiendada. Seetõttu on meie jaoks oluline foorumi töösse panustada,“ leidis peaminister Ratas oma avasõnades.


„Inglise keeles on ütlus sharing is caring – jagamine on hoolimine. See on põhimõte, mida oleme järginud ka oma e-riigi ülesehitamisel ja mis on olnud meie edukuse võti. Oleme õppinud aastate jooksul väga palju teistelt ja jagame praegu hea meelega oma kogemusi edasi,“ ütles Ratas.


Peaministri sõnul kinnitasid Euroopa Liidu riigipead Tallinnas septembris toimunud tippkohtumisel, et tulevikus on ühtne turg ka digitaalne. Lisaks kaupade ja teenuste vabale liikumisele liiguvad andmed ja e-teenused üle riigipiiride.


„Euroopa peab olema avatud innovatsioonile ning toetama õiglast konkurentsi selleks, et julgustada erasektorit arendama innovaatilisi tooteid ning kaasaaegseid teenuseid. Euroopa majandus saab kasvada vaid tuginedes digitaalsetele tehnoloogiatele, teaduspõhisusele ning tihedale koostööle,“ lisas peaminister.


Fotod seminarilt: https://www.dropbox.com/sh/l1p3idj4e9y2vzx/AACxaiCEFOQ_94Rf9pe9RBOEa?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

31.01.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas Dublinis: Euroopa raskemad päevad on möödanik

Iirimaa, Dublin, 31. jaanuar 2018 – Peaminister Jüri Ratase ja Iiri valitsusjuhi Leo Varadkari tänane kohtumine keskendus suuresti Euroopa Liidu tulevikule.

30.01.2018|Vabariigi Valitsus

Peaminister Ratas avas Londoni börsipäeva

Ühendkuningriik, London, 30. jaanuar 2018 – Peaminister Jüri Ratas avas täna varahommikul Londoni börsi, mis on maailma üks suurimaid ja vanimaid aktsiabörse.