Sa oled siin

Peaminister Ratas: Euroopa Liidul on vaja inimestele veelgi lähemale jõuda

2. juuni 2018 - 20:44
Lennart Meri konverents (Fotograaf: Annika Haas)

Stenbocki maja, Tallinn, 2. juuni 2018 - Peaminister Jüri Ratas rõhutas Lennart Meri konverentsi paneelarutelul, et Euroopa Liit on ühtne ja tugev ning sõltub meie kõigi panusest.


Peaminister ütles, et Euroopa Liitu kritiseerida on lihtne, kuid oluline on meeles pidada, et sellele ei ole täna ühtegi alternatiivi. „Euroopa Liit ei ole kuskil kaugel Brüsselis, vaid see olemegi meie - kõik 28 liikmesriiki, kõik meie elanikud. Igaühest sõltubki see, et Euroopa muutuks iga päevaga paremaks, tugevamaks ja ühtsemaks,“ lausus Ratas.


Ratas tõi vestluses esile eelmisel aastal Roomas Euroopa Liidu 27 riigi- ja valitsusjuhti poolt vastuvõetud deklaratsiooni tugevat mõju liidu ühtsusele ja soovile Suurbritannia lahkumise järel üheskoos edasi minna. „Kõik Euroopa Liidu juhid mõistavad, et meil on võimalik liikuda vaid ühes suunas ning teha seda ühtse meeskonnana,“ lisas ta.


Peaminister märkis, et senised kriisid on alati tõuganud Euroopa Liitu edasi ning motiveerinud tihedamale koostööle. „Liikmesriikide kodanike toetuse hoidmiseks on vaja jõuda inimestele veelgi lähemale ning keskenduda nende jaoks olulistele teemadele ja tuleviku väljakutsetele. Mul on hea meel et Eurobaromeetri tulemused näitavad toetuse kasvu Euroopa Liidu liikmesusele,“ ütles Ratas. Euroopa Liidu kodanikest 60 protsenti toetab oma riigi kuulumist liitu. Eestis on see näitaja veelgi kõrgem, ulatudes 69 protsendini.


Julgeolekuteemadest kõneledes tõi Ratas esile Euroopa Liidu ja NATO koostöö olulisust. „Julgeolek ja kaitse on Euroopa riikidele väga tähtsad ning seetõttu on hea meel, et Euroopa Liidu ja NATO koostöö on üha tihedam,“ lausus Ratas.


Veel räägiti Euroopa Liidu suhetest USA ning Hiinaga.


Euroopa Liidu teemalises paneelvestluses osalesid koos peaminister Ratasega Läti seimi Euroopa komisjoni juht Lolita Čigāne, Saksa Marshalli fondi asepresident Thomas Kleine-Brockhoffi ning Poola välisministeeriumi Euroopa asjade asekantsler Konrad Szymański.


Fotod (Autor Annika Haas):  https://www.dropbox.com/sh/nas0zpa33q0nx7n/AAAeEzOVSiRk8w-kxysC8TfCa?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

21.06.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas Gruusia presidendile: toetame NATO avatud uste poliitika jätkumist

Stenbocki maja, Tallinn, 21. juuni 2018 – Peaminister Jüri Ratas kinnitas täna Gruusia president Giorgi Margvelašvilile, et Eesti toetab NATO avatud uste poliitikat ning Gruusiat teel NATO-sse.


Pavel Filip ja Jüri Ratas
18.06.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas Moldovas: Eesti käivitab koos Moldovaga peagi 10 uut arengukoostöö projekti

Chișinău, Moldova, 18. juuni 2018 – Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Chișinăus Moldova riigijuhtidega ning tutvus Eesti arengukoostöö tulemustega. Praegu on Eestil Moldovaga töös 18 ühisprojekti ning peagi lisandub neile veel 10.