Sa oled siin

Peaminister Ratas: Eesti uus idapiir on konkreetne näide uue mõtteviisi ja tehnoloogia koosmõjust

14. november 2017 - 10:54

Tallinn, 14. november 2017 – Muutunud maailmas on meil vaja pidevalt tõhustada informatsiooni jagamist oma partneritega ning arendada moodsaimaid infosüsteeme, et koos võidelda organiseeritud kuritegevuse ja terrorismi vastu ning kaitsta Euroopa Liidu välispiire, ütles peamister Ratas täna oma tervituskõnes Radisson Blu Hotel Olümpias toimuval julgeolekuvaldkonna Security Research, Innovation ja Education Event (SRIEE) üritusel.


„Eesti ehitab praegu välja oma idapiiri ja meie eesmärk on luua üks Euroopa kaasaegsamatest piiridest. See ei tähenda ainult innovaatilisi tehnilisi lahendusi vaid ka mõtteviisi muutmist. Seni oleme olnud arvamusel, et inimesed valvavad piiri ja tehnika abistab. Arvutite, anduritehnoloogia ning droonide kiire areng võimaldab aga praegu ehitada välja piiri, mis on 100% ulatuses tehnoloogiliselt valvatud,“ sõnas peaminister Ratas.


"Hakkasime umbes 20 aastat tagasi ehitama oma e-riiki ja nüüdseks võime nimetada end e-valitsemise eksperdiks. E-teenused on teinud meie igapäevaelu oluliselt lihtsamaks ja efektiivsemaks. Tänu e-valitsemisele hoidsime mullu kokku 2% SKPst. Eestlased saavad väga hästi aru, mida tähendab katsetada erinevaid innovaatilisi meetodeid. Seetõttu on mul väga hea meel, et see julgeolekualasele teadusele, innovatsioonile ning koolitusele keskenduv üritus toimub täna siin Tallinnas," lisas peaminister.


„Digitaalse eluviisi varjukülg on küberrünnakute oht. Eestit tabab üks küberrünnak sekundis ja meil ei ole alust arvata, et see trend tulevikus langeks. Seetõttu peame lisaks e-teenuste arendamisele keskenduma ka küberturvalisusele. Peame kaitsma inimesi sama hästi nii füüsilises kui ka kübermaailmas,“ rõhutas Ratas.


Fotod konverentsilt: https://www.dropbox.com/sh/kb5daa3cg1fi25s/AACo49RFOZ73PvtxZhfcmsqFa?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

12.06.2018|Vabariigi Valitsus

Majandusarengu valitsuskomisjon võttis kokku esimese aasta töö

Stenbocki maja, 12. juuni 2018 - Majandusarengu valitsuskomisjon tegi kokkuvõtteid oma esimese aasta töö tulemustest ning sai ülevaate maksejõuetust reguleerivate õigusaktide revisjonist.

12.06.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas tunnustas politsei ja päästeameti kogu ühiskonda kaasavat tööd

Stenbocki maja, 12. juuni 2018 – Peaminister Jüri Ratase sõnul näitab nii eesti- kui venekeelsete elanike kõrge usaldus politsei- ja piirivalveameti ning päästeameti vastu, et ametid on teinud laiapõhjalist ja kogu ühiskonda kaasavat tööd.