Sa oled siin

Peaminister Ratas: Eesti uus idapiir on konkreetne näide uue mõtteviisi ja tehnoloogia koosmõjust

14. november 2017 - 10:54

Tallinn, 14. november 2017 – Muutunud maailmas on meil vaja pidevalt tõhustada informatsiooni jagamist oma partneritega ning arendada moodsaimaid infosüsteeme, et koos võidelda organiseeritud kuritegevuse ja terrorismi vastu ning kaitsta Euroopa Liidu välispiire, ütles peamister Ratas täna oma tervituskõnes Radisson Blu Hotel Olümpias toimuval julgeolekuvaldkonna Security Research, Innovation ja Education Event (SRIEE) üritusel.


„Eesti ehitab praegu välja oma idapiiri ja meie eesmärk on luua üks Euroopa kaasaegsamatest piiridest. See ei tähenda ainult innovaatilisi tehnilisi lahendusi vaid ka mõtteviisi muutmist. Seni oleme olnud arvamusel, et inimesed valvavad piiri ja tehnika abistab. Arvutite, anduritehnoloogia ning droonide kiire areng võimaldab aga praegu ehitada välja piiri, mis on 100% ulatuses tehnoloogiliselt valvatud,“ sõnas peaminister Ratas.


"Hakkasime umbes 20 aastat tagasi ehitama oma e-riiki ja nüüdseks võime nimetada end e-valitsemise eksperdiks. E-teenused on teinud meie igapäevaelu oluliselt lihtsamaks ja efektiivsemaks. Tänu e-valitsemisele hoidsime mullu kokku 2% SKPst. Eestlased saavad väga hästi aru, mida tähendab katsetada erinevaid innovaatilisi meetodeid. Seetõttu on mul väga hea meel, et see julgeolekualasele teadusele, innovatsioonile ning koolitusele keskenduv üritus toimub täna siin Tallinnas," lisas peaminister.


„Digitaalse eluviisi varjukülg on küberrünnakute oht. Eestit tabab üks küberrünnak sekundis ja meil ei ole alust arvata, et see trend tulevikus langeks. Seetõttu peame lisaks e-teenuste arendamisele keskenduma ka küberturvalisusele. Peame kaitsma inimesi sama hästi nii füüsilises kui ka kübermaailmas,“ rõhutas Ratas.


Fotod konverentsilt: https://www.dropbox.com/sh/kb5daa3cg1fi25s/AACo49RFOZ73PvtxZhfcmsqFa?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

08.11.2017|Vabariigi Valitsus

Ratas Web Summitil: tulge katsetage uusi tehnoloogaid Eestis ja Eestiga

Portugal, Lissabon, 8. november 2017 – Peaminister Jüri Ratas kutsus täna Lissabonis maailma ühel suurimal tehnoloogiakonverentsil Web Summit suurettevõtjaid, idufirmasid ja investoreid üles nägema Eestit kui viljakat katsekeskkonda uute ideede elluviimiseks.