Sa oled siin

Peaminister Ratas: Eesti lipp on ühendaja!

4. juuni 2019 - 19:32

Eesti Rahva Muuseum, Tartu, 4. juuni 2019 – Sinimustvalge lipp on Eesti rahva keele ja kultuuri, iseteadvuse ja sihikindluse sümbol, ütles peaminister Jüri Ratas oma kõnes pidulikul aktusel Eesti Rahva Muuseumis, mis oli pühendatud Eesti lipu 135. sünnipäevale.

„Ülemöödunud sajandi lõpus koondusid sinimustvalge alla eesti soost haritlased, kes soovisid uurida ja kasvatada meie kultuuri ning identiteeti. Sellest tekkinud jõud kandus peagi edasi ka rahvale,” sõnas peaminister Ratas.


“Eesti Vabariigi sündimisel väljendas sinimustvalge juba vankumatut iseolemise soovi, mida kaitsti relvaga vaenuväljadel. Pikkadel ja rasketel okupatsiooniaastatel elasid rahvusvärvid meie südames ning kinnitasid sealt aeg-ajalt päevavalgele ilmudes meie vabadusiha. Palju aastaid hiljem pühitses rahvuslipp omakorda meie iseseisvuse taastamise teed,“ lausus Ratas ja lisas, et see fakt, et Eesti Rahva Muuseumis on säilinud ka kõige esimene sinimustvalge lipp, on maailma mastaabis erakordne.


Oma sõnavõtus rõhutas Ratas, et Eesti lipp on läbi aegade olnud meie rahva ühendaja ja on seda ka tulevikus. „Me tunneme seda, kui näeme tuhandeid sinimustvalgeid lehvimas üle kogu Eestimaa – meie majadel ja õuedes, meie tähtpäevadel ja piduüritustel. Olgu nendeks siis riigipühad, lipupäevad või ka perekondlikud sündmused. Igaüks neist on sobilik lipu heiskamiseks. Iga heisatud lipp näitab meie ühist meelt ja kohustusi ning liidab meid kokku,“ ütles peaminister ning kutsus kaaskodanikke üles heiskama Eesti lippu julgelt ja uhkustundega.

 

Fotod (Berta Vosman, ERM): https://flic.kr/s/aHsmE2fcAP

Veel uudiseid samal teemal

31.01.2020|Vabariigi Valitsus

Ratas: Anija vald on hea näide tugevast koostööst omavalitsuste vahel

Stenbocki maja, 31. jaanuar 2020 – Peaminister Jüri Ratas oli täna selle aasta esimesel ringsõidul Harjumaal, Anija vallas. Ratas kohtus Anija omavalitsusjuhtidega, külastas kohalikke ettevõtteid ning valla tähtsamaid arengujärgus olevaid rajatisi.

31.01.2020|Vabariigi Valitsus

Peaminister külastab Anija valda

Stenbocki maja, Tallinn, 31. jaanuar 2020 – Peaminister Jüri Ratas on täna ringsõidul Harjumaal Anija vallas, kus kohtub omavalitsusjuhtidega, külastab kohalikke ettevõtteid ja kooli ning tähtsamaid arendusjärgus olevaid objekte.