Sa oled siin

Peaminister Ratas: Eesti lipp on ühendaja!

4. juuni 2019 - 19:32

Eesti Rahva Muuseum, Tartu, 4. juuni 2019 – Sinimustvalge lipp on Eesti rahva keele ja kultuuri, iseteadvuse ja sihikindluse sümbol, ütles peaminister Jüri Ratas oma kõnes pidulikul aktusel Eesti Rahva Muuseumis, mis oli pühendatud Eesti lipu 135. sünnipäevale.

„Ülemöödunud sajandi lõpus koondusid sinimustvalge alla eesti soost haritlased, kes soovisid uurida ja kasvatada meie kultuuri ning identiteeti. Sellest tekkinud jõud kandus peagi edasi ka rahvale,” sõnas peaminister Ratas.


“Eesti Vabariigi sündimisel väljendas sinimustvalge juba vankumatut iseolemise soovi, mida kaitsti relvaga vaenuväljadel. Pikkadel ja rasketel okupatsiooniaastatel elasid rahvusvärvid meie südames ning kinnitasid sealt aeg-ajalt päevavalgele ilmudes meie vabadusiha. Palju aastaid hiljem pühitses rahvuslipp omakorda meie iseseisvuse taastamise teed,“ lausus Ratas ja lisas, et see fakt, et Eesti Rahva Muuseumis on säilinud ka kõige esimene sinimustvalge lipp, on maailma mastaabis erakordne.


Oma sõnavõtus rõhutas Ratas, et Eesti lipp on läbi aegade olnud meie rahva ühendaja ja on seda ka tulevikus. „Me tunneme seda, kui näeme tuhandeid sinimustvalgeid lehvimas üle kogu Eestimaa – meie majadel ja õuedes, meie tähtpäevadel ja piduüritustel. Olgu nendeks siis riigipühad, lipupäevad või ka perekondlikud sündmused. Igaüks neist on sobilik lipu heiskamiseks. Iga heisatud lipp näitab meie ühist meelt ja kohustusi ning liidab meid kokku,“ ütles peaminister ning kutsus kaaskodanikke üles heiskama Eesti lippu julgelt ja uhkustundega.

 

Fotod (Berta Vosman, ERM): https://flic.kr/s/aHsmE2fcAP

Veel uudiseid samal teemal

17.09.2019|Vabariigi Valitsus

Ratas rõhutas digitippkohtumisel inimkeskse eetika olulisust tehisintellekti arendamisel

Stenbocki maja, 17. september 2019 – Peaminister Jüri Ratas kõneles Tallinna digitippkohtumise avasõnavõtus tehisintellekti valdkonna arengute mõjust ühiskonnale järgmistel aastakümnetel ja rõhutas inimkeskse eetika olulisust.

16.08.2019|Vabariigi Valitsus

Ratas: regionaalpoliitika eesmärk on head elutingimused nii metsatalus kui suures linnas

Tõrva, 16. august 2019 – Peaminister Jüri Ratas osales täna loometalgudes, mis võtavad kokku mitme ministeeriumi ametnike välitööd Kagu-Eestis. Valitsusjuhi sõnul nõuab Eesti regionaalpoliitika elluviimine laiapõhjalist läbiarutamist ja koostööd, terviklikku lähenemist ja järjepidevust. 

 

„Me peame looma oma inimestele võimalused valida enesele vabalt elukoht ükskõik kus Eesti 43 465 ruutkilomeetril. Elu väikesaarel või metsatalus erineb väga palju elust suurtes linnades, kuid sõltumata sellest peab olema kõikjal hea ja turvaline elada ning riigi ja omavalitsuste teenused võrreldava kvaliteediga ja kättesaadavad,“ toonitas Ratas.