Sa oled siin

Peaminister Ratas: digitaalsete teenuste jaoks on vaja tagada küberjulgeolek

9. november 2018 - 16:59

Stenbocki maja, 9. november 2018 – Kohtumisel Microsofti õigus- ja rahvusvaheliste küsimuste presidendi Brad Smithiga tõi peaminister Jüri Ratas esile küberjulgeoleku tagamise olulisuse digitaalsete teenuste pakkumisel.


Peaminister andis Microsofti presidendile Brad Smithile ülevaate Eesti e-riigi arengust, e-valitsemisest ja digiteenustest ning pidas seejuures väga tähtsaks küberturvalisust. Smith tõi Eesti digiarengut ning küberjulgeoleku teemadega tegelemist esile eeskujuna ka teiste riikide taustal.


„Digilahenduste ja e-teenuste kvaliteetseks arendamiseks ning pakkumiseks tuleb tagada küberturvalisus. Digiühiskonna ehitamisel peame olema ühtaegu avatud, kuid ka seda kaitsma,“ sõnas peaminister Ratas.


Peaminister pidas oluliseks koostööd erasektoriga ning riikide vastutustundliku käitumise reguleerimist küberruumis. „Olemasolev rahvusvaheline õigus ja käitumisnormid peavad kehtima ka digitaalses ruumis,“ lausus peaminister.


Ratas ja Smith kõnelesid veel eesti keele jaoks olulisest koostööst häälkäsklustel põhinevate rakenduste väljatöötamisel. Samuti rääkisid nad andmete vabast liikumisest ning tehisintellekti kasutamisest digitaalsete teenuste paremaks muutmisel.


Nädala lõpus toimuva Pariisi rahufoorumi raames leiab aset ka Interneti halduse foorum, kus keskendutakse riikide ja erasektori koostööle ning üleilmsete kübernormide ja küberstabiilsuse tagamise tõhustamisele. Eesti ühineb Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni poolt väljakuulutatava valitsuse ja erasektori küberalgatusega era- ja avaliku sektori dialoogi arendamiseks ning seeläbi kübervastupidavuse tugevdamiseks.

 


Fotod (Valitsuse kommunikatsioonibüroo): https://www.dropbox.com/sh/dummfqhe5qiicfx/AAABrNoz0tpqAWsYsuQcvhAVa?dl=0 

Veel uudiseid samal teemal

12.06.2018|Vabariigi Valitsus

Majandusarengu valitsuskomisjon võttis kokku esimese aasta töö

Stenbocki maja, 12. juuni 2018 - Majandusarengu valitsuskomisjon tegi kokkuvõtteid oma esimese aasta töö tulemustest ning sai ülevaate maksejõuetust reguleerivate õigusaktide revisjonist.

09.05.2018|Vabariigi Valitsus

Jüri Ratas: e-riigi edulugu saab põhineda vaid koostööl

Tallinn, Kultuurikatel, 9. mai 2018 – Eesti sõltub e-teenustest rohkem kui ükski teine riik ning seetõttu on oluline jagada oma kogemusi Euroopas ja maailmas, et me kõik saaks nendest õppida ja tuleviku väljakutseteks paremini valmis olla, ütles peaminister Jüri Ratas, esinedes avakõnega ID-kaardi turvariskile pühendatud rahvusvahelisel konverentsil „The Lessons We Learned“.