Sa oled siin

Peaminister Ratas: digitaalsete teenuste jaoks on vaja tagada küberjulgeolek

9. november 2018 - 16:59

Stenbocki maja, 9. november 2018 – Kohtumisel Microsofti õigus- ja rahvusvaheliste küsimuste presidendi Brad Smithiga tõi peaminister Jüri Ratas esile küberjulgeoleku tagamise olulisuse digitaalsete teenuste pakkumisel.


Peaminister andis Microsofti presidendile Brad Smithile ülevaate Eesti e-riigi arengust, e-valitsemisest ja digiteenustest ning pidas seejuures väga tähtsaks küberturvalisust. Smith tõi Eesti digiarengut ning küberjulgeoleku teemadega tegelemist esile eeskujuna ka teiste riikide taustal.


„Digilahenduste ja e-teenuste kvaliteetseks arendamiseks ning pakkumiseks tuleb tagada küberturvalisus. Digiühiskonna ehitamisel peame olema ühtaegu avatud, kuid ka seda kaitsma,“ sõnas peaminister Ratas.


Peaminister pidas oluliseks koostööd erasektoriga ning riikide vastutustundliku käitumise reguleerimist küberruumis. „Olemasolev rahvusvaheline õigus ja käitumisnormid peavad kehtima ka digitaalses ruumis,“ lausus peaminister.


Ratas ja Smith kõnelesid veel eesti keele jaoks olulisest koostööst häälkäsklustel põhinevate rakenduste väljatöötamisel. Samuti rääkisid nad andmete vabast liikumisest ning tehisintellekti kasutamisest digitaalsete teenuste paremaks muutmisel.


Nädala lõpus toimuva Pariisi rahufoorumi raames leiab aset ka Interneti halduse foorum, kus keskendutakse riikide ja erasektori koostööle ning üleilmsete kübernormide ja küberstabiilsuse tagamise tõhustamisele. Eesti ühineb Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni poolt väljakuulutatava valitsuse ja erasektori küberalgatusega era- ja avaliku sektori dialoogi arendamiseks ning seeläbi kübervastupidavuse tugevdamiseks.

 


Fotod (Valitsuse kommunikatsioonibüroo): https://www.dropbox.com/sh/dummfqhe5qiicfx/AAABrNoz0tpqAWsYsuQcvhAVa?dl=0 

Veel uudiseid samal teemal

27.02.2019|Vabariigi Valitsus

Ratas kohtumisel Islandi peaministriga: koos põhjalaga võiksime olla maailma parim digiühendatud piirkond

Stenbocki maja, 27. veebruar 2019 - Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Islandi ametikaaslase Katrín Jakobsdóttiriga, kes on Eestis visiidil koos majandus- ja rahandusministri Bjarni Benediktssoniga. Visiit keskendub Eesti ja Islandi koostööle digivaldkonnas.

15.02.2019|Vabariigi Valitsus

E-Eesti nõukogu toetas ID-kaardi ja e-identiteedi 10 aasta arenguplaani

Stenbocki maja, 15. veebruar 2019 – E-Eesti nõukogu kiitis täna heaks Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) ning Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) eestvedamisel valminud identiteedi- ja dokumendihalduse valge raamatu, mis kaardistab valdkonna hetkeolukorra ja toob välja ekspertide esmased vaated järgneva 10 aasta arengute kohta.