Sa oled siin

Peaminister Ratas avas Constanțas Eesti aukonsulaadi

17. juuni 2018 - 12:32

Constanța, Rumeenia, 17. juuni 2018 – Peaminister Jüri Ratas avas täna koos Rumeenia valitsusjuht Viorica Dăncilăga Constanțas Ovidiuse Ülikoolis Eesti aukonsulaadi.


Seni oli Eestil Rumeenias kaks aukonsulaati: üks Bukarestis ja teine Timişoaras. Kokku on Eestil 200 aukonsulit 87 riigis.


„Eile sai Eesti juurde uue lennuühenduse Tallinnast Constanțasse, mis on ühtlasi esimene otselend Eesti ja Rumeenia vahel. Constanța on vanim pidevalt asustatud linn Rumeenias ning pakub nii ranna- ja kultuurinaudinguid Eesti turistidele kui ka suurima sadamalinnana Musta mere ääres võimalusi meie ettevõtjatele. Seega on uue Eesti aukonsulaadi avamine koos uue lennuühendusega igati positiivne samm mõlema riigi jaoks,“ ütles Ratas.


Eesti aukonsul Constanțas on Ovidiuse Ülikooli aserektor ja õppejõud, tunnustatud infotehnoloogia spetsialist Alexandru Bobe. Peaminister Ratas märkis, et aukonsul Bobe saab kindlasti kaasa aidata Eesti ja Rumeenia tihedamale koostööle infotehnoloogia valdkonnas, aga ka kõrghariduses ja teaduses. „Loodan, et Eesti ja Rumeenia tudengite ja teadlaste vahetus hoogustub, samuti koostöö infotehnoloogia ja innovatsiooni vallas. Mul on hea meel, et esimesed kontaktid on juba Constanța Ovidiuse Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli vahel loodud,“ sõnas Ratas.


Täna õhtul suundub Ratas Rumeeniast edasi Moldovasse, kus kohtub sealsete riigijuhtidega, peab Moldova Riiklikus Ülikoolis loengu Eesti kogemusest lõimumisel Euroopa Liiduga ning tutvub Moldova haigekassa tööga, mille arengut on Eesti toetanud. Moldova on alates 2006. aastast Eesti arengukoostöö üks peamisi sihtriike. Praegu on töös 18 ühisprojekti ning peagi lisandub neile veel 10. Projektid hõlmavad inimõigusi, soolist võrdõiguslikkust, keskkonnasäästlikkust, e-riigi arendamist jpm.


Fotod (Jürgen Randma / valitsuse kommunikatsioonibüroo): https://www.dropbox.com/sh/xy07lkmn49uqcwl/AADVBcWsH2yKKw1YCwSsgJ_Ca?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

14.09.2018|Vabariigi Valitsus

Balti riigi- ja valitsusjuhid valmistusid Saksa liidukantsleriga Salzburgi tippkohtumiseks

Vilnius, Leedu, 14. september 2018 – Peaminister Jüri Ratas, Leedu president Dalia Grybauskaitė ja peaminister Saulius Skvernelis ning Läti valitsusjuht Māris Kučinskis arutasid täna Vilniuses Saksamaa liidukantsler Angela Merkeliga järgmise nädala Salzburgi tippkohtumise kõige tulitavamaid teemasid.

14.09.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas kohtub Saksamaa liidukantsler Merkeliga

Stenbocki maja, Tallinn, 14. september 2018 – Peaminister Jüri Ratas suundub täna Leetu Vilniusesse, kus kohtub Saksamaa liidukantsler Angela Merkeliga.