Sa oled siin

Peaminister Ratas arutab Bratislavas EL ühtekuuluvuspoliitika tulevikku

29. november 2018 - 5:20

Stenbocki maja, 29. november 2018 – Peaminister Jüri Ratas osaleb täna Euroopa Liidu ühtekuuluvuspoliitika sõprade grupi ehk 16 liikmesriigi tippkohtumisel Bratislavas, et arutada EL-i järgmise eelarveperioodiga seotud küsimusi. Ühtekuuluvuspoliitika raames toetatakse Euroopas reforme ja investeeringuid ning viiakse ellu sadu tuhandeid projekte, millest tuhandete abil on panustanud ka Eesti arengusse.


Peaminister Jüri Ratase sõnul on kohtumise fookuses vajadus tugevdada ühtekuuluvuspoliitika osatähtsust ELi järgmises eelarvekavas aastateks 2021-2027, võrreldes Euroopa Komisjoni seniste ettepanekutega. „Meie ühine huvi on, et Euroopa Liidu eelarve järgmisel perioodil ei kahaneks. Euroopa Liit peab olema tugev, liikmesriikide arengule suunatud ning tulevikku vaatav. Rahastusotsused peavad aitama neid eesmärke parimal viisil saavutada. Meie inimeste heaolu ja ühise julgeoleku kasvatamine on kõigi liikmesriikide huvides,“ sõnas peaminister Ratas.


Kohtumisel osalevad Eesti, Bulgaaria, Horvaatia, Itaalia, Kreeka, Küpros, Leedu, Läti, Malta, Poola, Portugal, Rumeenia, Slovakkia, Sloveenia, Tšehhi ja Ungari. Samuti on kohtumisele oodatud Euroopa Komisjoni asepresident Maroš Šefčovič ning Euroopa Investeerimispanga asepresident Vazil Hudák.


Euroopa Liidu ühtekuuluvuspoliitika eesmärk on vähendada liikmesriikide vahelisi ebavõrdsusi, lõimida siseturgu ning kasvatada liidu konkurentsivõimet maailmas. Eelarveperioodil 2014–2020 saab Eesti ühtekuuluvuspoliitika struktuurivahenditena 3,5 miljardit eurot, lisaks põllumajanduse, maaelu ja kalanduse toetusi 1,8 miljardit.