Sa oled siin

Peaminister rääkis tippsportlastega koostööst, 15.10.1998

15. oktoober 1998 - 0:00
 
 
Peaminister rääkis tippsportlastega koostööst
 

15. oktoobril 1998
 
 

Peaminister Siimann võttis täna Toompeal vastu tippsportlased Allar Levandi, Erki Noole, Indrek Pertelsoni ning Indrek Sei.

Tippsportlased väljendasid oma soovi aidata kaasa spordi arengule Eestis ning kinnitasid et on valmis omalt poolt tegema kõik, et tuua inimesi spordile lähemale.

Sportlasi huvitas, millised on valitsuse prioriteedid Eesti spordi arendamisel. Nad kinnitasid, et tähtis on tuua võimalikult palju noori spordi juurde.

Sportlaste sõnul ei suuda praegused spordirajatised vastu võta tervet soovijate hulka. Erki Noole sõnul aitab aga noorte spordi juurde toomine neid eemale hoida kuritegevusest ja narkootikumidest.

Sportlased tõid kohtumise käigus ka palju näiteid erinevate spordirajatiste seisukorrast ning nende võimalikust kasutamisest.

Peaminister andis sportlastele ülevaate eelarvest spordi toetuseks minevast rahast ning tunnistas, et see raha on aastatega suurenenud.

Peaministri sõnul näeb ta spordirajatiste korrashoiu ja ehitamise probleemi lahendust laiemas koostöös. Peaministri ettepanekul võiks seega spordirajatistele raha eraldada

ka sihtasutuste kaudu, peaksid ka olemas olema kokkulepped riigi, kohaliku võimu ja spordiklubide vahel. Peaminister tänas tippsportlasi selle eest, et nad ilmutavad initsiatiivi spordiküsimuste lahendamiseks ning lisas, et see annab ka valitsusele ja peaministrile tuge otsustamisel.

Peaminister uuris võimalusi, kuidas tippsportlasi spordialaste otsuste tegemisele lähemale tuua. Ta tegi ettepaneku järgmiseks kohtumiseks kuhu võiks kaasata ka Eesti Olümpiakomitee ning Eesti Spordi Keskliidu esindajad. Järgmiseks kohtumiseks ja konkreetsete ettepanekute saamiseks lubas peaminister enne saata sportlastele ka riigieelarvet puudutavaid materjale.

Peaministri ja sportlaste kohtumise juures osales ka Kultuuriministeeriumi asekantsler Henn Vallimäe.