Sa oled siin

Peaminister pidas nõu Eesti-Vene valitsustevahelise komisjoni töögruppide juthidega, 16.04.1998

16. aprill 1998 - 0:00

Peaminister pidas nõu Eesti - Vene valitsustevahelise komisjoni töögruppide juhtidega.

 
 

16. aprill 1998
 

Eile/kolmapäeva õhtul pidas peaminister Mart Siimann nõu Eesti - Vene valitsustevahelise komisjoni Eesti delegatsiooni töögruppide juhtidega. Töögruppe juhtivad ministrid - Raivo Vare, Jaak Allik ja Andra Veidemann - andsid peaministrile ülevaate töögruppide eelseisvast tegevusest.

Töögruppe juhtivad ministrid on tänaseks loonud kontaktid oma Vene kolleegidega, et kooskõlastada kohtumisi, mis peaksid toimuma aprillis - mais Tallinnas või Moskvas.

Eesti delegatsiooni eesmärk on fikseerida Eesti-Vene lepinguliste suhete hetkeseis ja juba ettevalmistatud lepingute eelnõude valmidusaste. Juuniks kokku lepitud komisjoni esimesel töökohtumisel soovib Eesti pool saavutada mõningate, praegu erinevas läbirääkimiste staadiumis olevate, majandusalaste ja muude lepingute allakirjutamise.

Eesti delegatsiooni kaubanduse ja majanduse ning teaduse ja tehnika alase töögruppi juhib teede- ja sideminister Raivo Vare, sotsiaalse ja humanitaaralase töögrupi juhiks on minister Andra Veidemann, kultuurialase töögrupi juhiks kultuuriminister Jaak Allik. Nõupidamisest võtsid osa ka delegatsiooni vastutav sekretär, Välisministeeriumi nõunik Vallo Toomet ning peaministri nõunikud Paul Lettens ja Jevgeni Golikov.