Sa oled siin

Peaminister osales täna koolide avaaktustel ja avas Tartu .likooli Biomeedikumi, 16:54, 01.09.1999

1. september 1999 - 0:00

Peaminister osales täna koolide avaaktustel ja avas Tartu Ülikooli Biomeedikumi

1. septembril 1999

Hommikul avas peaminister Kildu Põhikooli juurdeehituse ja kuulutas õppeaasta avatuks Viljandi Maagümnaasiumis. Viljandimaal Vana-Võidus Ühendatud Kutsekeskkooli avamisel sõnas Mart Laar, et kui siiani on hariduselus põhirõhk suunatud üldharidus- ja kõrgkoolidele, siis praegune valitsus tegeleb tõsiselt kutseõpet pakkuvate koolide probleemidele lahenduste otsimise ning kutseõppe edendamisega tervikult.

Tartu Ülikooli Biomeedikumi hoone avamisel peetud sõnavõtus rõhutas peaminister, et tänane sündmus on hea näide kummutamaks arvamust nagu oleksid Eesti hariduselu olulised küsimused poliitikute meelevallas.

Mart Laar tänas kõikide eesti taasiseseisvumisjärgsete valitsuste sotsiaalministreid, kelle kindlal toetusel täna Tartus avatud Biomeedikumi hoone valmis sai.

"Sõltumata erakondlikust kuuluvusest on seda nii hariduse kui teaduse jaoks väga tähtsa objekti ehitamist toetatud pidevalt alates 1992 aastast," ütles Laar. Ta avaldas lootust, et Biomeedikumi avamine on oluliseks lüliks kogu rahva tervise edendamise ahelas.