Sa oled siin

Peaminister Mart Siimann kohtus Ukraina justiitsministri Suzana Stanikuga, 20.03.1998

20. märts 1998 - 0:00

Mart Siimann kohtus Ukraina justiitsministriga20. märtsil 1998

Täna peaminister Siimanniga kohtunud Ukraina justiitsminister Suzana Stanik õnnitles Eestit surmanuhtluse kaotamise puhul. Tema sõnul ei vii ka Ukraina surmanuhtlust enam tegelikkuses täide, kuid seaduste muutmiseni pole Ukraina veel jõudnud. 
Stanik lubas Siimannile, et  aitab lahendada Eesti ja Ukraina vabakaubanduslepinguga seotud väidetavaid erimeelsusi.

Peaminister ja Ukraina justiitsminister leidsid, et Eesti ja Ukraina vahel on asjalikud ja head suhted. Selle tõestuseks on kahe riigi vahel sõlmitud lepingud ning tihedad kontaktid. Veebruaris külastas Ukrainat Eesti sotsiaalminister Tiiu Aro, eelmisel nädalal käis Eestis Ukraina majandusminister Viktor Suslov. 

Staniku kinnitusel laabub Eesti ja Ukraina  justiitsministeeriumide koostöö väga hästi, ministeeriumid vahetavad vastastikku kogemusi. "Ukrainas on ees samad probleemid, millest Eesti juba on üle saamas ­ näiteks maa erastamine, katastrisse kandmine," sõnas Stanik. 

Ukraina minister ütles ka, et  Eesti õigussüsteem on olnud üheks eeskujuks Ukraina õigussüsteemi ülesehitamisel.  Stanik andis ülevaate Ukraina  õigussüsteemist ning selle ajaloost ning rõhutas, et see on üles ehitatud euroopalikele põhimõtetele.

Peaminister andis ülevaate Eesti algavatest liitumisläbirääkimistest EL­ga. Siimanni sõnul on Eestis  puudus kvalifitseeritud juristidest ning see segab seadusandluse harmoniseerimist.

Peaminister puudutas ka eile Toiduainetetööstuse Liidu poolt väljendatud muret, et Eesti ja Ukraina tõlgendavad kahe riigi vahel sõlmitud vabakaubanduslepingut erinevalt. Stanik kinnitas, et probleemi lahendamiseks luuakse ekspertidest koosnev töögrupp ning küsimuse lahendamiseks pöördub ta ka Ukraina peaministri ning välismajandusministri poole.