Sa oled siin

Peaminister Mart Siimann kohtus Jaques Santer´iga, 04.11.1997

4. november 1997 - 0:00

Peaminister Mart Siimann kohtus Jacques Santeriga

 

4. november 1997
 

Peaminister Siimann kohtus täna Toompeal Euroopa Komisjoni president Jacques Santeriga.

Peaminister ja Euroopa Komisjoni president pühendasid märgatava osa oma vestlusest Balti koostööle.

Siimann kinnitas Santerile, et Eesti vaatab tulevikku suurte lootustega, kuid samas annab endale aru ka sellest, et lahendamist vajavad paljud probleemid.

Olgugi, et Eestit rõõmustas teade Euroopa Komisjoni soovitusest alustada Eestiga liitumisläbirääkimisi, ollakse Eestis enesekriitilised, analüüsitakse Euroopa komisjoni poolt koostatud avis'd ning tegutsetakse selles välja toodud probleemide lahendamise suunas, lausus Siimann.

Siimann kirjeldas Santerile lühidalt Eesti majanduse hetkeseisu ning suhteid Venemaaga. Siimanni kinnitusel on Eesti ja Venemaa saanud üle suhete madalseisust ning on lootusi ka kahe riigi vahelise piirilepingu allakirjutamiseks.

Santer kinnitas, et positiivne avis' ei tähenda piirjoonte tõmbamist Balti riikide vahele vaid selle eesmärgiks on innustada teisi Balti riike tegema sama edukaid ümberkorraldusi nagu Eesti.

Santeri sõnul on Eestil probleeme kodakondsusega ja muulaste integreerimisega ühiskonda. Santer ütles, et tal on hea meel näha, et nende probleemide lahendamine edeneb.

Siimanni sõnul hindab Eesti kõrgelt Euroopa Komisjoni tööd. "Me teame kui raske on riike võrrelda ning meie arvates on Euroopa Komisjoni hinnang Euroopa Liidu laienemiskandidaatidele objektiivne," ütles Siimann.

Siimanni sõnul on Eesti valmis tegema kõik omalt poolt selleks, et kaasata liitumisprotsessi võimalikult kiiresti ka Läti ja Leedu.