Sa oled siin

Peaminister Mart Siimann kohtus Fääri saarte peaministriga, 11.09.1997

11. september 1997 - 0:00

Peaminister Mart Siimann kohtus Fääri saarte peaministriga11. september 1997Täna/neljapäeval kohtus peaminister Mart Siimann Eestis ametlikul visiidil viibiva Fääri saarte peaministri Edmund Joenseniga.
Kohtumisest võttis osa ka Taani suursaadik Eestis Svend Roed Nielsen.


Mart Siimann avaldas heameelt, et Edmund Joensen esimese Fääri saarte peaministrina Eestit külastab. Eesti peaminister väljendas lootust, et lähiaastatel arenevad Eesti-Fääri poliitilised, majanduslikud ja kultuurisuhted kasvavas tempos. Sellele protsessile võiks aluse panna kahe riigi vahelise vabakaubanduslepingu sõlmimine. Seni on Fääri saarte ja Eesti toimunud vaid kalanduskoostöö, mis on kestnud juba 1992. aastast, mil sõlmiti esimene riikidevaheline kalandusleping.

Pooled andsid kohtumisel ülevaate oma riigi olukorrast, probleemidest ja valitsuse poliitikast.


Fääri saarte majanduslik areng on viimastel aastatel läinud ülesmäge, vahepeal kahanenud rahvaarv on hakanud kasvama, tööpuudus on vähenenud 8 protsendile. Mart Siimann tundis huvi Fääri saarte administratiivse korralduse ja poliitilise süsteemi vastu. Pikemalt peatuti omavalitsuste rollil ning võimalustel riigi ja omavalitsuse suhete valdkonnas üksteise kogemustest õppida.


Mart Siimann andis Fääri saarte peaministrile Edmund Joensenile ülevaate Eestis taasiseseisvumisjärgse perioodi arengust ning tutvustas pikemalt praeguse valitsuse prioriteetseid tegevussuundi - regionaalpoliitikat, abinõusid põllumajandusliku tootmise toetamiseks, sotsiaalpoliitika põhimõtteid, võitlust kuritegevusega.


Mõlema maa valitsusjuhid tõdesid, et kahel väikeriigil on mitmeid kokkupuutepunkte, mis loovad eeldused edukaks koostööks.

Täna õhtul annab peaminister Mart Siimann külalise auks õhtusöögi.Valitsus | Government | Peaminister | Prime minister

Webmaster: wmaster[at]rk[dot]ee