Sa oled siin

Peaminister Mart Siimann kohtus ametiühingute esindajatega, 20.05.1998

20. mai 1998 - 0:00
 
 
Peaminister Mart Siimann kohtus ametiühingute esindajatega
 
 

20. mai 1998
 

Täna/kolmapäeva õhtul kohtus peaminister Mart Siimann Toompeal Ametiühingute Keskliidu liikmesliitude juhtidega eesotsas EAKL esimehe Raivo Paavoga.

Tegemist oli traditsioonilise kohtumisega, kus arutatakse olulisi majandus- ja sotsiaalprobleeme. Kõne all oli olukord tööseadusandluse täiustamisel, ametiühingute taotlused alampalga, töötu abiraha ja maksuvaba tulu suurendamiseks, samuti sotsiaalkindlustusega, eeskätt pensioniseadusega seonduvad küsimused. Liikmesliitude esindajad tõstatasid valitsuse ees tervishoiusüsteemi töötajate palkade küsimuse, samuti tekstiilitööstuse töötajate ja kaevurite pensionikindlustusega seotud probleemid.

Nii peaminister kui ka EAKL esimees hindasid kohtumisel toimunud mõttevahetust vastastikku kasulikuks. Konkreetseid lahendusi tõstatatud probleemidele hakatakse otsima valitsuse, tööandjate ja töövõtjate kolmepoolsetel läbirääkimistel.

Kohtumisel osalesid valitsuse liikmetest ka rahandusminister Mart Opmann ja sotsiaalminister Tiiu Aro. Tööseadusandluse küsimustes andsid ametiühingute esindajatele informatsiooni Justiitsministeeriumi asekantsler Juhan Parts ning Sotsiaalministeeriumi tööosakonna juhataja Malle Kindel.