Sa oled siin

Peaminister Mart Siimann esines Salzburgis maailma majandusfoorumil, 24.06.1998

24. juuni 1998 - 0:00
 
 
Peaminister Mart Siimann esines Salzburgis maailma majandusfoorumil
 
 

24. juuni 1998
 

Salzburgis Maailma Majandusfoorumil viibiv peaminister Mart Siimann esines täna/kolmapäeval Euroopa liidu laienemise teemalisel plenaaristungil lühiettekandega ning tutvustas seejärel toimunud Balti riikide lõunasöögil foorumil osalevatele suurärimeestele ja ajakirjanikele Eesti majandusarengut.

"Eestist on saanud Euroopa üks kõige dünaamilisemalt arenev vabatururiik," ütles Siimann plenaaristungil peetud ettekandes, toonitades, et Eesti majandusedu mootoriteks on kõrvuti eesti rahva tahte ja töökusega ka meie euroopalik ajalugu ja kultuuritraditsioon.

Siimann peatus muutustel Eesti suhetes oma naabritega, mida Eesti võimalik Euroopa Liitu kuulumine kaasa võib tuua. Ta avaldas veendumust, et Eesti ja Venemaa heanaaberlikud ja vastastiku kasulikud suhted säilivad ja tugevnevad ka pärast Eesti vastuvõtmist Euroopa Liitu. Samas väljendas Siimann soovi, et Euroopa Liidu läbirääkimised avaneksid võimalikult kiiresti ka ülejäänud kahele Balti riigile - Lätile ja Leedule.

"Euroopa Liidu laienemine peab tooma kasu niihästi Euroopa Liidu liikmesriikide kodanikele kui ka liitujatele," ütles Siimann, toonitades, et liitumine ei peaks tähendama üksnes uute liikmete poolt olemasolevate reeglite ülevõtmist, vaid esmajoones uute liikmete seni avamata arengupotentsiaali esiletoomist. Eesti peaminister avaldas lootust, et EL sisereformide tulemusena säilivad ja tugevnevad EL sellised põhiväärtused nagu liimesriikide võrdsus ja solidaarsus, et laienemise järel ei tekiks esimese ja teise klassi liikmesriike.

Mart Siimann võttis sõna ka eile õhtul toimunud plenaaristungil, selgitades seal Eesti põhilisi prioriteete EL liitumisläbirääkimistel. Täna hommikul andis Siimann pressikonverentsi. Intervjuu Eesti peaministriga ilmus eilse "Die Presse" Euroopa Liidu teemalisel leheküljel.

Pärast tänast plenaaristungit esines Siimann koos Leedu presidendi Valdas Adamkusega ja Läti majandusministriga Laimonis Struvevic'iga Balti riikide lõunasöögil, kus diskussiooni juhtis Berliini ülemlinnapea Eberhard Diepgen. Lõunasöögil osales mitmeid rahvusvahelisi suurärimehi ja ajakirjanikke.

Tagasi Tallinna saabub Siimann homme pärastlõunal.