Sa oled siin

Peaminister Mart Laar võttis vastu Saksa Liidupäeva väliskomisjoni esimehe Hans-Ulrich Klose, 15:36, 30.08.1999

30. august 1999 - 0:00

Pressiteade

Toompeal, 30. augustil 1999


Peaminister Mart Laar võttis vastu Saksa Liidupäeva

väliskomisjoni esimehe Hans-Ulrich Klose.


Kohtumisel tundis Saksa parlamendi väliskomisjoni esimees huvi Eesti ettevalmistuste vastu Euroopa Liiduga ühinemisel.

Mart Laar tutvustas külalisele ettevalmistusi ning kinnitas, et eurointegratsioon on valitsuse poliitikas olulisel kohal ning Eesti teeb oma kodutööd selles küsimuses väga tõsiselt. Pidades silmas ühist huvi rõhutas Eesti peaminister seda, et Eesti soovib liituda võimalikult efektiivse ja hästi administreetitud liiduga.

Klose nentis, et Eesti püstitatud eesmärk saada EL liikmeks 1. jaanuaril 2003 on realistlik sel juhul, kui selle nimel kõvasti tööd tehakse.

Räägiti ka Eesti NATO-ga liitumise ettevalmistamise teemal. Peaminister Laar kinnitas, et Eesti valitsusel on kindel tahe kaitsekulutuste tõstmiseks 2 %-le SKT-st, mis on NATO poolt seatud liitumise eeltingimuseks.

Klose tundis huvi eestlaste suhtumise vastu NATO-ga liitumisse ja sellega seotud kaitsekulutuste suurendamisse. Vastuseks ütles peaminister, et inimesed mõistavad, et investeerimine Eesti sõjaväelaste haridusse ja väljaõppesse on ühtlasi investeering Eesti tulevikku.

Hans - Ulrich Klose tundis huvi saksa keele õppimise ja õpetamise vastu Eestis. Sellega seoses oli Mart Laaril võimalus avaldada heameelt Goethe Instituudi tegevuse üle Eestis, tänu millele on tihenenud kahe maa vahelised kultuurikontaktid ja antud eestlastele võimalus tegelda saksa keele õppega väga heal tasemel.

Saksa Liidupäeva väliskomisjoni esimees ütles kohtumisel, et Eesti on väga oodatud osalema messil EXPO 2000 Hannoveris.

Priit Põiklik

Valitsuse pressiesindaja

6316 792