Sa oled siin

Peaminister läheb töövisiidile Luksemburgi ja Hollandisse ning osaleb Euroopa Ülemkogul

20. juuni 2017 - 7:17

Stenbocki maja, 20. juuni 2017 – Peaminister Jüri Ratas läheb täna töövisiidile Luksemburgi, kus on plaanis kohtumine Luksemburgi peaministri, suurhertsogi ja parlamendi liikmetega, samuti külastab peaminister Euroopa Kontrollikoda ning andmekeskust.


Eesti ja Luksemburgi peaministrid allkirjastavad lepingu Eesti andmesaatkonna loomiseks Luksemburgi.


Teisipäeval, 21. juunil suundub peaminister Ratas Haagi, kus toimub Põhjala ning Balti- ja Beneluxi riikide peaministrite kohtumine, mille eesmärgiks on tihendada regioonide ja riikide vahelist koostööd. Ratas kohtub sündmuse eel kahepoolselt ka Belgia ja Hollandi peaministritega.


Neljapäeval, 22. juunil algab Brüsselis kahepäevane Euroopa Ülemkogu kohtumine. Ülemkogu teemadeks on ränne, julgeolek ja kaitse, Pariisi kliimalepe, digitaalne Euroopa ning majandus, kus on arutelu all nii ühtne turg ja väliskaubandus. EL27 vormis kohtuv Euroopa Ülemkogu vaatab läbi viimased arengud seoses läbirääkimistega pärast Ühendkuningriigilt ELi lepingu artikli 50 kohase teate saamist. Sel kohtumisel on plaanis kiita heaks menetluskord praegu Ühendkuningriigis asuvate ELi ametite ümberpaigutamiseks.


Peaminister naaseb Eestisse reede õhtul.