Sa oled siin

Peaminister külastab reedel suurõppust Siil

3. mai 2018 - 15:34

Stenbocki maja, 3. mai 2018 – Peaminister Jüri Ratas külastab reede ennelõunal Tartus suurõppust Siil, mis on osalejate arvult Eesti ajaloo kõige ulatuslikum kaitseõppus.

Ratas külastab Kaitseliidu Tartu malevat, kus toimub kahe kompanii formeerimine, ja Lõuna maakaitseringkonna ning politsei- ja piirivalveameti ühendstaapi, kus ta saab ülevaate 14. maini kestva õppuse käigust.

Ratas tunnustab kõiki suurõppusel osalevaid kaitseliitlasi ja naiskodukaitsjaid, kaitseväelasi ning politsei- ja päästetöötajaid, kes on valmis andma riigikaitsesse oma panuse, samuti nende pereliikmeid ja lähedasi, kelle mõistev suhtumine võimaldab neil õppusel osaleda. Peaministri sõnul väärivad tänu ka õppeasutused, tööandjad, maaomanikud ja ettevõtjad, kelle toetusel niivõrd mastaapne riigi kaitsevõime harjutamine teoks saab.

Eile alanud suurõppusel Siil osaleb kokku ligi 15 000 inimest nii Eestist kui liitlas- ja partnerriikidest, et harjutada laiapindse riigikaitse toimimist.
 

Veel uudiseid samal teemal

17.04.2018|Vabariigi Valitsus

Jüri Ratas: Kaitseliidu tegevus arendab ja hoiab rahva kaitsetahet

Stenbocki maja, 17. aprill, 2018 – Peaminister Jüri Ratas külastas täna Kaitseliidu peastaapi, kus Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili andis talle ülevaate organisatsiooni arenguplaanidest ja mai esimesel poolel toimuvast õppusest Siil 2018.

25.03.2018|Vabariigi Valitsus

Jüri Ratas: Eesti ja Ühendkuningriigi liitlassuhted ja vastastikune toetus on tänasel päeval eriti olulised

Tallinn, Stenbocki maja, 25. märts 2018 – Peaminister Jüri Ratas tunnustas kohtumisel Briti kaitseminister Gavin Williamsoniga Ühendkuningriiki (ÜK) suure panuse eest NATO ühiskaitsesse Eestis ning kinnitas toetust ÜK-le Salisbury rünnaku uurimisel ja edasiste sammude planeerimisel.