Sa oled siin

Peaminister külastab reedel suurõppust Siil

3. mai 2018 - 15:34

Stenbocki maja, 3. mai 2018 – Peaminister Jüri Ratas külastab reede ennelõunal Tartus suurõppust Siil, mis on osalejate arvult Eesti ajaloo kõige ulatuslikum kaitseõppus.

Ratas külastab Kaitseliidu Tartu malevat, kus toimub kahe kompanii formeerimine, ja Lõuna maakaitseringkonna ning politsei- ja piirivalveameti ühendstaapi, kus ta saab ülevaate 14. maini kestva õppuse käigust.

Ratas tunnustab kõiki suurõppusel osalevaid kaitseliitlasi ja naiskodukaitsjaid, kaitseväelasi ning politsei- ja päästetöötajaid, kes on valmis andma riigikaitsesse oma panuse, samuti nende pereliikmeid ja lähedasi, kelle mõistev suhtumine võimaldab neil õppusel osaleda. Peaministri sõnul väärivad tänu ka õppeasutused, tööandjad, maaomanikud ja ettevõtjad, kelle toetusel niivõrd mastaapne riigi kaitsevõime harjutamine teoks saab.

Eile alanud suurõppusel Siil osaleb kokku ligi 15 000 inimest nii Eestist kui liitlas- ja partnerriikidest, et harjutada laiapindse riigikaitse toimimist.
 

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Tauno Tõhk
12.07.2018|Vabariigi Valitsus

Peaminister Ratas: ühised väljakutsed on andnud tõuke NATO ja Euroopa Liidu koostööle

Brüssel, Belgia, 12. juuli 2018 – Eile õhtul toimunud NATO riigipeade ja valitsusjuhtide töisel õhtusöögil arutati ühiseid julgeolekuprobleeme ning nende, sealhulgas Venemaa tegevuse mõju transatlantilisele julgeolekule, NATO-EL koostööd ja järgmisi ühiseid samme. 

11.07.2018|Vabariigi Valitsus

Peaminister osaleb NATO tippkohtumisel koos välisministri, kaitseministri ja kaitseväe juhatajaga

Stenbocki maja, Tallinn, 11. juuli 2018 - Peaminister Jüri Ratas osaleb täna ja homme Brüsselis toimuval NATO tippkohtumisel koos välisminister Sven Mikseri, kaitseminister Jüri Luige ja kaitseväe juhataja kindral Riho Terrasega.