Sa oled siin

Peaminister kohtus uue Tai suursaadikuga, 16.10.1997

16. oktoober 1997 - 0:00

Peaminister kohtus uue Tai suursaadikuga16. oktoober 1997

Peaminister Siimann võttis täna Toompeal vastu Eestis volikirjade andmise visiidil oleva uue Tai Kuningriigi suursaadiku Prasart Mansuwan'i.

Siimann ütles, et poliitilised suhted Eesti ja Tai vahel on head, aga majandus- ning kultuurikontaktide osas on veel palju kasutamata potentsiaali.
Eesti ja Tai vahel senini veel riikidevahelisi lepinguid sõlmitud pole, kuid ettevalmistamisel on Eesti Vabariigi ja Tai Kuningriigi valitsuste vaheline koostööleping seaduserikkujate üleandmise ja kriminaalkaristuse täideviimise kohta.
Nii peaminister kui suursaadik avaldasid lootust, et koostööleping kirjutatakse peagi alla.

Siimann andis ülevaate Eesti valitsuse prioriteetidest, majanduse olukorrast ja 1998. aasta riigieelarve projektist. Ka Tai suursaadik andis ülevaate Tai valitsuse ees olevatest majandus- ja finantsprobleemidest. Suursaadiku sõnul võiksid väikesed riigid grupeeruda ja oma naabritega tihedat koostööd teha ning muuta seeläbi maailma majanduse olukorda.

Stockholmis resideeruv Mansuwan ütles, et oma saadikuametis kavatseb ta teha kõik selleks, et tihendada Eesti ja Tai suhteid.Valitsus | Government | Peaminister | Prime minister

Webmaster: wmaster[at]rk[dot]ee