Sa oled siin

Peaminister kohtus uue Läti suursaadikuga, 05.03.1998

5. märts 1998 - 0:00

Peaminister kohtus uue Läti suursaadikuga

 
 

5. märtsil 1998
 

Täna külastas peaminister Siimanni uus Läti suursaadik Eestis, Gints Jegermanis.

Omavahelise vestluse käigus kinnitas Siimann suursaadikule, et Eesti ja Läti vahelised suhted on kujunenud väga headeks, head on ka isikliku tasandi suhted kahe riigi peaministrite vahel.

Jegermanise sõnul on Eesti Läti jaoks välispoliitiliselt üks tähtsamaid riike. Kuna Eesti on liikunud edukalt ja kiirelt Euroopa Liidu suunas, soovib Läti Eestilt selles osa õppust võtta, ütles suursaadik.

Siimanni sõnul on Balti koostöö Eesti valitsuse jaoks selle aasta üks välispoliitilisi prioriteete. "Tänu vabakaubanduslepingu ja mittetariifsete tollibarjääride kaotamise lepingu allakirjutamisele on elavnenud kaubavahetus kahe riigi vahel. Nüüd on vaja tähelepanu suunata teenuste liikumise liberaliseerimisele," lausus peaminister. Samuti laabub Siimanni hinnangul hästi kaitsekoostöö (Baltbat, Baltron, Baltnet, Baltdefcol).

Peaminister ja suursaadik arutasid piirilinnade Valga-Valka probleeme ning rääkisid ka Eesti ja Läti peaministrite võimalikust kohtumisest Valgas-Valkas.

Peaminister andis suursaadikule ülevaate Eesti majandusest, Eesti-Vene suhetest ning Eesti pürgimustest Euroopa Liitu ja NATOsse. Läti suursaadik informeeris peaministrit ka Läti - Vene valitsustevahelise komisjoni töökogemustest.