Sa oled siin

Peaminister kohtus USA ajutise asjuriga, 03.09.1997

3. september 1997 - 0:00

Peaminister kohtus USA ajutise asjuriga3. september 1997

Täna hommikul võttis peaminister Mart Siimann Toompeal vastu USA ajutise asjuri Eestis, Walter Andrusyszyn'i, kes tegi peaministrile tutvumisvisiidi.
Andrusyszyn juhib USA Eesti saatkonna tegevust kuni uue suursaadiku määramiseni.

Peaminister ja USA asjur käsitlesid omavahelises vestluses Eesti võimalusi Euroopa Liidu ühinemisläbirääkimiste esimesse vooru pääsemiseks, Eesti ­ USA poliitilisi ja majandus­kaubanduslikke suhteid.

Samuti rääkisid Siimann ning Andrusyszyn Eesti soovist liituda NATO­ga, ettevalmistusi USA ­ Balti koostööharta valmimiseks ja võimalusi selle allakirjutamiseks USA ning Balti riikide presidentide poolt selle aasta lõpus.

Ajutine asjur kinnitas, et USA president Bill Clinton ning välisminister Madeleine Albright jälgivad tähelepanuga Eesti arengut. Andrusyszyn andis ülevaate ka USA huvidest ja rollist Põhjamaade ja Läänemere regioonis ning rõhutas julgeolekukomponendi tähtsust piirkonna arengus.

Siimann ja Andrusyszyn vestlesid ka Eesti­Vene suhetest.
Siimann avaldas lootust, et Eesti­Vene suhted on paranemas.

Peaminister rääkis ka Eesti majanduse arengust ning muulaste integreerimisest Eesti ühiskonda.

Peaminister ning asjur puudutasid ka USA investeeringute teemat ning arutasid Eesti energeetika arengu probleeme.Valitsus | Government | Peaminister | Prime minister

Webmaster: wmaster[at]rk[dot]ee