Sa oled siin

Peaminister kohtus Tshehhi uue suursaadikuga, 11.12.1997

11. detsember 1997 - 0:00

Peaminister kohtus Tshehhi uue suursaadikuga

 
 

11. detsember 1997
 
 

Peaminister Siimannile tegi täna pärast volikirjade üleandmist presidendile viisakusvisiiidi Tshehhi Vabariigi uus suursaadik Eestis, Radek Pech.

Siimann avaldas vestluses suursaadikuga rahulolu, et Eesti ja Tshehhi suhted on head. Ta lisas, et näeb veel palju kasutamata võimalusi majandus- ja kaubandussuhete vallas. Helsingis resideeruv suursaadik Pech ütles samuti, et kahe riigi majandussuhetes on veel kasutamata võimalusi.

Pech väljendas heameelt, et saab Eesti peaministriga kohtuda vahetult enne Luxembourgi tippkohtumist. Ta lisas, et ootab sellelt tippkohtumiselt nii Eestile kui Tshehhile positiivseid sõnumeid.

Siimann palus Pechil anda endale ülevaade Tshehhi sisepoliitilisest olukorrast. Pechi sõnul usub ta, et Tshehhis aset leidnud valitsuskriisile leitakse kiire lahendus.

Peaminister ja suursaadik arutasid mõlema riigi valitsuste, parlamentide ja rahva suhtumist nii EL kui NATO laienemise küsimustesse.
Siimann ja Pech käsitlesid ka rahva informeerimist EL laienemise headest ja halbadest külgedest ning jagasid arvamust, et rahvast tuleb informeerida objektiivselt, vältida tuleks tugevaid propagandaaktsioone.