Sa oled siin

Peaminister kohtus Telia AB juhatuse liikmetega, 26.08.1997

26. august 1997 - 0:00

Peaminister kohtus Telia AB juhatuse liikmetega26. august 1997

Eesti Vabariigi peaminister Mart Siimann kohtus täna hommikul Rootsi telekommunikatsioonifirma Telia AB juhatuse liikmetega.
Lühikese kohtumise käigus vestles peaminister Telia juhatusse kuuluvate Rootsi ärimeeste ning poliitikutega Eesti Telekomi erastamisküsimustest ning Telia AB andis ülevaate oma äriplaanidest Eestis ja Läänemere piirkonnas.

Peaminister ning Telia juhatuse liikmed rääkisid ka kaabelleviseaduse eelnõust ning selle sätetest, mis võivad mõjutada Telia osalemist Eesti kaabellevivõrkude väljaarendamisel.

Peaministri sõnul pole valitsus kaabelleviseaduse eelnõu suhtes täit üksmeelt veel saavutanud. Samas kinnitasid nii peaminister kui ka kohtumisel osalenud teede­ ja sideminister Raivo Vare, et valitsus ei pea õigeks soosida monopolismi mistahes valdkonnas, vaid soovib soodustada konkurentsi arengut ka telekommunikatsiooni alal.

Arutades Eesti Telekomi erastamist nõustusid mõlemad pooled, et 30 protsenti Eesti Telekomi aktsiatest võiks erastada börsi kaudu, pakkumata eelistust või tegemata piiranguid ühele või teisele investorile.

Telia juhtkond andis positiivse hinnangu Eesti arengule ning kinnitas oma soovi pikaajalisest perspektiivitunnetusest lähtuvalt osaleda Eesti telekommunikatsioonisektori arengus.


Valitsus | Government | Peaminister | Prime minister

Webmaster: wmaster[at]rk[dot]ee