Sa oled siin

Peaminister kohtus täna Toompeal Saksa Sõjahaudade Hooldeliidu esindajatega, 16:06, 30.08.1999

30. august 1999 - 0:00

Pressiteade

Toompeal, 30. augustil 1999


Peaminister kohtus täna Toompeal Saksa Sõjahaudade Hooldeliidu esindajatega.


Mart Laar tänas Saksa Sõjahaudade Hooldeliidu presidenti Karl-Wilhelm Langet ja kõiki liidu liikmeid, kes on teinud igati tänuväärset tööd saksa sõdurite haudade eest hoolitsemisel Eestis.

Liidu esindajad andsid peaministrile ülevaate lähiaastate plaanidest ja Eesti ning Saksa sõjaväelaste ühistegevusest sõjahaudade hooldamisel.

Peaminister toetas igati talle tutvustatud ideed korraldada Eesti ja Saksa noortele laagreid sõjahaudade taastamise ja hoolamise eesmärgil.

Töötades 1989. aastal kultuuriministeeriumi ajaloomälestiste peaspetsialistina, oli Mart Laar üks esimesi poliitilistel põhjustel hooletusse jäetud Saksa sõdurite puhkepaikade korrastamise initsiaatoreid.

Tunnustamaks Mart Laari toetust liidu tegevusele, andis Karl-Wilhelm Lange täna peaministrile üle mälestusmedali.

Saksa Sõjahaudade Hooldeliit on heategevuslik organisatsioon, mis asutati 1919. aastal, millel on 1,2 miljonit liiget ja toetajat ning mille tegevuse eesmärk on omaste abistamine sõjahaudade hooldamisel ning rahvusvahelise koostöö organiseerimine matmispaikade taastamisel ja korrastamisel. Natsionaalsotsialismi võimutsemise ja II Maailmasõja ajal oli liidu tegevus piiratud ning humanitaarne tegevus taastati 1946. aastal.

Priit Põiklik

Valitsuse pressiesindaja

6316 792