Sa oled siin

Peaminister kohtus Sloveenia presidendiga, 24.11.1998

24. november 1998 - 0:00

 
 

Peaminister kohtus Sloveenia presidendiga
 
 
 

24. novembril 1998
 

Peaminister Siimann võttis täna Toompeal vastu Eestis riigivisiidil oleva Sloveenia presidendi Milan Kucan'i.

Siimann ja Kucan leidsid, et Eesti ja Sloveenia prioriteedid on sarnased, kuna mõlemad riigid püüdlevad Euroopa Liitu ja
NATOsse.

Milan  Kucan ütles, et see Euroopa Liit, millega ühinevad lõpuks Eesti ja Sloveenia, on praegusega võrreldes muutunud." Kucani sõnul sisaldavad läbirääkimised Euroopa Liiduga palju tehnilisi küsimus, kuid tema hinnangul on kindlasti  vaja ka  poliitilist dialoogi Euroopa tuleviku suhtes. "On vaja sellist dialoogi, kus suured ja väikesed on võrdsed," lisas ta.

Siimann ütles, et ta on küll euro-optimist aga samas ka realist. Peaminister andis Kucanile s ülevaate Eesti riigi viimase 5-6 aasta edusammudest.

Sloveenia president tunnistas, et sarnaselt Eestiga on ka Sloveenias päevakorral riigi administratiivse suutlikkuse teema. Ta mainis, et tegemist on probleemiga, millega puutuvad kokku ka väga arenenud riigid.

Siimann väljendas rahulolu, et Eesti ja Sloveenia vahel on juba sõlmitud olulised kokkulepped  nagu vabakaubanduse ja viisavabaduse lepingud. Plaanis on ka jõuda investeeringute kaitse ja topeltmaksustamise lepingute allakirjutamiseni. Kavas on ka teaduslik-tehnilise koostööprogrammi käivitamine  ning info vahetamine turismivõimaluste kohta.

Siimann ja Kucan peatusid ka NATO laienemise teemadel. Sloveenia president kinnitas, et NATO otsus Poola, Tshehhi ja Ungari
liituma kutsumiseks oli ajalooline otsus. Nii Sloveenia president kui Eesti peaminister avaldasid lootust, et NATO Washingtoni  tippkohtumiselt võib kuulda rohkemat  kui kinnitust  NATO laienemisprotsessi jätkumise  kohta.