Sa oled siin

Peaminister kohtus Shveitsi suursaadikuga, 25.09.1997

25. september 1997 - 0:00

Peaminister kohtus Shveitsi suursaadikuga
25. september 1997

Peaminister Siimann kohtus täna Shveitsi suursaadik Sven Meili'ga, kes saabus Tallinnasse seoses homse Shveitsi lugemissaali avamisega Rahvusraamatukogus. Helsingis resideeruv suursaadik kinnitas Siimannile, et Eesti-Shveitsi suhted on suurepärased ning riikidevahelises suhtlemises probleeme ei ole.

Siimann ning Meili käsitlesid Eesti-Shveitsi majandus-, kaubandus, kaitse- ning julgeolekupoliitika alast koostööd.
Siimann tänas Meilit Shveitsi abi eest Eestile, mis on seni väljendunud kaheksateistkümnes erinevatele valdkondadele suunatud abiprogrammis. Konkreetseteks näideteks Shveitsi abist on toetused Otepää põhjaveevarustuse süsteemi ning Võru jäätmemajanduse väljaarendamiseks ja Tallinna Kaarli kiriku oreli restaureerimiseks.

Peaminister ja suursaadik vestlesid ka Eesti ja Shveitsi vahelise võimaliku viisavabaduse kehtestamisest 1998. aasta jooksul.

Meili tundis huvi Eesti-Vene suhete hetkeseisu ja piiriläbirääkimiste käigu vastu. Siimann informeeris suursaadikut kavatsusest alustada Eesti-Vene valitsuskomisjoni tööd ning avaldas lootust, et piirileping Eesti ja Venemaa vahel kirjutatakse alla mõne aja parast.

Arutades suursaadikuga EL laienemise küsimust, ütles Siimann, et juhul kui Eestil õnnestub pääseda laienemiskandidaatide esimesse ringi, teeb valitsus kõik, et informeerida rahvast objektiivselt Euroopa Liiduga liitumise tingimustest.

Siimann rõhutas, et Balti riikide peaministrite vahel valitseb üksmeel EL laienemise küsimuses. Peaministri sõnul mõistavad kõik riigijuhid, et ka ainult ühe riigi pääsemine läbirääkimistele on kasulik kõigile kolmele Balti riigile.


Valitsus | Government | Peaminister | Prime minister

Webmaster: wmaster[at]rk[dot]ee