Sa oled siin

Peaminister kohtus Saksamaa liidumaa peaministriga, 21.07.1998

21. juuli 1998 - 0:00
 
 
Peaminister kohtus Saksamaa liidumaa peaministriga
 
 

21. juulil 1998
 

Peaminister Siimann kohtus täna Saksamaa Rheinland­Pfalzi liidumaa peaministri Kurt Beck'iga. Siimann ja Beck leidsid, et Eesti suhted Saksamaa ning ka otseselt Rheinland­Pfalzi liidumaaga on väga head.

Kurt Beck'i kinnitusel on kontaktid välismaaga Saksa liidumaadele suure tähtsusega. Ta andis ülevaate Rheinland­Pfalzi liidumaa piirkondlikust rollist ning suhetest Prantsusmaa, Luxembourgi ja Belgiaga. Beck lisas, et oma regionaalse asukohaga võib Rheinland­Pfalz olla Eestile sillaks Kesk­Euroopasse.

"Pakume Eestile voimalust kasutada meie kontakte esitlemaks Eestit nendes piirkondades," sõnas Beck.

Rheinland­Pfalzi majanduse alustaladeks on ekspordile orienteeritud rasketööstus, samuti suur hulk keskmise ja väikese suurusega ettevõtteid.

Siimann tänas Rheinland­Pfalzi liidumaa peaministrit seni osutatud abi eest Eestile ning lisas, et Eesti vajab materiaalse abi asemel üha enam konsultatsioone ja
nõuandeid. Rääkides Eesti­Saksa majandussuhetest, rõhutas Siimann, et Eesti ootab Saksa investeeringuid.

Siimann andis Beck'ile ülevaate nii Eesti majandusest, poliitikaelust kui ka Eesti välispoliitilistest prioriteetidest, liitumisest NATOga ning ühinemisest Euroopa Liiduga. "Saksamaa toetus Eestile EL laienemise küsimustes on tuntav," kinnitas Siimann.

Siimann rääkis Beck'iga ka viisavabaduse kusimustest ning lisas, et juba mõnda aega kehtiv viisavabadus Põhjamaadega näitab, et Eesti ei kuritarvita talle osutatud usaldust. Siimann andis täna Kurt Becki auks ka lõuna ning tutvustas talle Tallinna vanalinna. Ligi kolm tundi kestnud Siimanni ja Becki kohtumine 
möödus soojas ja meeldivas õhkkonnas. Kurt Beck esitas Siimannile kohtumise käigus ka küllakutse Rheinland­Pfalzi liidumaale.