Sa oled siin

Peaminister kohtus Saksa Liidupäeva presidendiga, 10:23, 11.06.1999

11. juuni 1999 - 0:00

Peaminister kohtus Saksa Bundestagi presidendi Wolfgang Thiersega

Kohtumisel arutati Euroopa Liidu laienemisprotsessiga seotud küsimusi. Peaminister kinnitas Eesti valmisolekut ühineda Euroopa Liiduga 1. jaanuaril 2003. aastal.Loodetavasti kaovad kahtlused ka Euroopa Liidu enese mitte-valmisolekust laienemiseks pingelise olukorra leevendumisega Kosovos. Peaminister avaldas ka heameelt Saksamaa pooleaastase eesistumise üle Euroopa Liidus, mis oli liidule igati viljakas.

Peaminister ütles, et Eesti toetab igati Läti ja ka Leedu kaasamist Euroopa Liiduga ühinemisläbirääkimiste esimesse ringi.

Samas avaldas peaminister muret Läti parlamendi sammude vastu kehtestada Eesti sealihale kõrgendatud tollimäär. See tõsiasi võib anda Euroopas signaali, mis võib kahandada Läti shansse liitumisprotsessis kaasa lüüa.

Kõneldi Saksa ärimeeste võimalikest investeeringutest Eestisse. Peaminister ütles, et tõenäoliselt vajaksid Saksa ärimehed Saksamaa valitsuse poolset julgustust, mida saaks anda näiteks kõrgetasemeliste visiitide käigus.

Parlamendijuht küsis peaministrilt ka vene keelt kõnelevate inimeste ja eriti Ida-Virumaa probleemide ning nende võimalike lahendusvariantide kohta. Peaminister rõhutas vajadust tegelda mitte-eestlastest noortega ja vene koolidega. Ida-Virumaa probleemidega tegelemine on valitsuse tööplaanis olulisel kohal, nende küsimustega tegeleb väga tõsiselt majandusminister. Kohtumisel puudutati ka Eesti Vene suhteid, mille puhul on peaministri sõnul täheldatav oluline tendents konstruktiivsuse suunas.