Sa oled siin

Peaminister kohtus ROK-i Euroopa presidendiga, 08.12.1998

8. detsember 1998 - 0:00

 
 
 

Peaminister kohtus ROK-i Euroopa presidendiga
 
 
 

8. detsembril 1998
 

Peaminister Siimann võttis täna Toompeal vastu Rahvusvahelise Olümpiakomitee Euroopa presidendi Jacques Rogge'i ning avaldas talle tänu nii moraalse kui materiaalse toetuse eest Eesti olümpialiikumisele. Siimanni sõnul on Rogge esimene nii kõrge tasemega spordifunktsionär, kes külastab Toompead.

Siimanni kinnitusel ei mõista ta sporti ainult füüsilise tegevusena vaid ka aadete ja eetiliste ideede kogumina, millest võiks lähtuda ka teiste eluvaldkondade inimesed, näiteks poliitikud.

Siimanni sõnul on Eesti olümpialiikumisel olemas pikk ajalugu, kuid vahepealse okupatsiooni tõttu on tulnud valitsuse ja riigi suhteid spordiga uuesti ringi kujundada. "On ju teada, kuidas totalitaarsetes riikides sporti juhiti ning milliste vahenditega seda tehti. Loome praegu spordi jaoks demokraatlikule riigile sobilikku seadusandlikku keskkkonda,"
lisas Siimann.

Siimann kritiseeris ka dopingu kasutamist spordis ning rõhutas, et Eesti üritab kõigi võimalike vahenditega hoida ära dopingu kasutamist.  "Olgugi, et dopingute väljatöötajate ja ausa võistluse pooldajate vahel käib pidev võitlus, usume, et aus mäng jääb peale," ütles peaminister.

Rogge kirjeldas ettevalmistusi 2000. aasta olümpiamängudeks ning avaldas arvamust, et need saavad olema väga edukad. "Austraalias tehakse selle nimel väga kõvasti tööd," lisas Rogge.

Rääkides oma organisatsiooni eesmärkidest ütles Rogge, et ROK-i üheks eesmärgiks on suhete tihendamine spordiliikumise
ning Euroopa Liidu vahel.