Sa oled siin

Peaminister kohtus Püha Tooli esindajaga, 11.12.1997

11. detsember 1997 - 0:00

Peaminister kohtus Püha Tooli esindajaga

 
 

11. detsember 1997
 
 

Peaminister Siimann kohtus täna Toompeal Püha Tooli kõrgeima esindajaga Balti riikides, peapiiskop, apostellik nuntsius Ervin Josef Ender'iga.

Peapiiskop ja peaminister avaldasid lootust, et Eesti ja Püha Tooli vahel saab varsti sõlmitud kokkulepe Rooma-Katoliku Kiriku tegutsemisest Eestis.

Siimann tutvustas Püha Tooli esindajale Eesti poliitilist ja majanduslikku olukorda, Euroopa Liiduga seotud küsimusi, suhteid Venemaaga ning mittekodanike olukorda. Siimanni kinnitusel on Eesti täitnud kõik 30 OSCE ülemkomissari poolt Eestile tehtud soovitust seoses muulaste olukorraga.

Peapiiskop avaldas Siimannile tänu Eesti valitsuse abivalmi suhtumise eest suhetes Rooma-Katoliku kirikuga Eestis. Siimann ütles, et Eestil on pikka aega olnud Püha Tooliga väga head kontaktid. Eesti ja Püha Tooli vahelised diplomaatilised suhted taastati 1991. aastal.

Peapiiskopi sõnul loodab ta, et nädalavahetusel Luxembourgis toimuval Euroopa Nõukogu istungil saab Eesti tunnustuse osaliseks oma eduka reformipoliitika eest.