Sa oled siin

Peaminister kohtus pangajuhtidega, 20.08.1997

20. august 1997 - 0:00

Peaminister kohtus pangajuhtidega20. august 1997

Kolmapäeval võttis peaminister Mart Siimann Toompeal vastu ajakirjanduse vahendusel talle avaliku kirja saatnud Hansapanga ja Hoiupanga juhid Hannes Tamjärve, Indrek Neivelti ja Olari Taali. Kohtumise juures viibis ka peaministri majandusnõunik Ardo Hansson.

Pangajuhid kinnitasid, et pöördumine peaministri poole oli ajendatud murest Eesti rahapoliitika pärast ning soovist kutsuda esile selleteemalist avalikku diskussiooni. Nende sõnul oli see "kiri tsaarile, mitte tsaari vastu".

Peaminister väljendas heameelt pankurite soovi üle valitsusega ühiselt neile probleemidele lahendust otsida ning kinnitas, et ka tulevikus on kõik ideed maksumaksjate raha paremaks kasutamiseks teretulnud.
Siimann teatas pankuritega kohtumisel, et Eesti praegu tõusuteed käivas majanduses ja rahapoliitikas varitsevad ohud on valitsusele teada ja nende vältimiseks otsitakse lahendusi. Juba selle aasta 8. aprillil toimunud valitsuse istungil pidas valitsus aru, kuidas võimaluse korral ennetähtaegselt riigi välisvõlga tasuda.
Ardo Hanssoni hinnangul ei ole see kindlasti võimalik pankurite poolt ettepandud mahus 1 miljardit krooni, kuid ühe võimalusena majanduse ülekuumenemise vältimiseks ei saa seda arvestamata jätta.

Kõne all olid ka kolme pangajuhi etteheiteid riigi eelarverahade ebaefektiivsesse paigutamises. Kokkusaamisel tõdeti, et riigikassa süsteemi käivitumine on parandanud valitsuse kontrolli eelarverahade liikumise üle, samal ajal tuleb jätkuvalt otsida võimalusi selle tõhustamiseks. Raha paigutamisel peab riik aga käituma konservatiivselt, mistõttu tuleks suhtuda ettevaatlikult ettepanekusse hakata oluliselt suuremat osa eelarverahast hoidma vähelikviidsetel hoiuarvetel või ettevõtete võlakirjades.


Valitsus | Government | Peaminister | Prime minister

Webmaster: wmaster[at]rk[dot]ee