Sa oled siin

Peaminister kohtus OSCE suursaadikutega, 22.10.1997

22. oktoober 1997 - 0:00

Peaminister kohtus OSCE suursaadikutega
22. oktoober 1997


Peaminister Siimann kohtus täna nii OSCE missiooni lahkuva juhi Jean Perrin'iga kui ka missiooni uue juhi Detlof von Berg'iga.

Siimann tänas lahkuvat suursaadikut Eestit kajastavate objektiivsete raportite eest ning avaldas lootust, et senine hea koostöö jätkub.

Perrin'i hinnangul on OSCE missioon täitnud talle pandud ülesandeid hästi. Tema sõnul on missiooni ülesandeks eestlaste ja rahvusvähemuste omavaheliste suhete tihendamine, edendamine ning tõelise dialoogi alustamine.

Missioon tegeleb ka tendentsliku informatsiooni parandamisega ning õiglase informatsiooni edastamisega nii lääneriikidele kui Venemaale.

Siimann rääkis OSCE juhtidega Eesti keele õpetamise tõhustamisest ja selleks finantstoetuse leidmisest.

Suursaadik Berg ütles, et tahab jätkata oma eelkäija tööd konstruktiivselt ja positiivse lähenemisega.

Siimanni sõnul näeb ta nii isiklikult kui ka peaministrina mittekodanike integreerimisel Eesti ühiskonda kahte probleemi. Esimeseks probleemiks on keeleõppe efektiivsus (eriti laste ja koolinoorte jaoks) ning teiseks probleemiks on mõned ametkondades suhtlustasandil esinevad raskused.

Siimann teatas OSCE juhtidele, et Eesti valitsus loodab luua 1998. aasta jooksul ombudsmani institutsiooni. Siimanni sõnul tegeleb selle ettevalmistamisega praegu aktiivselt Justiitsministeerium.

OSCE esindajad ning peaminister rääkisid ka OSCE võimalikust tulevasest rollist ning Eesti kogemuste tutvustamisest Euroopas.Valitsus | Government | Peaminister | Prime minister

Webmaster: wmaster[at]rk[dot]ee