Sa oled siin

Peaminister kohtus Norra kuningaga, 31.08.1998

31. august 1998 - 0:00

 
 

Peaminister kohtus Norra kuningaga
 
 
 

31. augustil 1998
 

Peaminister Siimann võttis täna Toompeal vastu Norra Kuningas Harald V ning teda saatva Norra välisministri Knut Vollebaek'i. Pool tundi kestnud jutuajamises kuninga ja peaministri vahel osales aktiivselt ka Norra välisminister. Peaminister ja Norra kõrged riigitegelased rääkisid peamiselt majanduse ja välispoliitika teemadel.

Meeldivas ja asjalikus õhkkonnas toimunud vestluse käigus leidsid peaminister Siimann ja kuningas Harald, et Eesti ja Norra suhted on väga head.
Kuninga sõnul on ta koos abikaasaga oodanud Eesti visiiti juba mõnda aega ning ta tahab oma silmaga naha, kuidas Eestis elatakse.

Mart Siimann avaldas kuningale tänu Norra mitmekülgse abi ja toetuse eest Eestile nii demokraatia arengu, keskkonnakaitse kui ka muulaste integratsiooni alal.

Peaminister tõstis esile asjaolu, et Norra on investeerimispositsioonilt 4. välisinvestor Eestisse. Siimanni sõnul on Norra investorid investeerinud Eestis kõige erinevamatesse valdkondadesse alates meediast ning lõpetades merelaevandusega.
"Isiklikult imetlen Norra investorite haaret Eestis," ütles Siimann

Kuningas Harald V tundis huvi, millist mõju avaldavad Venemaa majandusarengud Eestile. Siimann kinnitas, et suurt negatiivset mõju Vene majanduskriisil Eesti majandusele ei ole.
"Kui ütleksin, et me ei oota mingeid probleeme, oleksin ehk liiga enesekindel, kuid kinnitan, et suurt mõju ei ole," ütles Siimann.

Peaministri sõnul on Eesti majandus piisavalt Lääne turgudele orienteeritud ning pole enam otseselt Venemaa probleemide poolt haavatav.

Peaminister andis kuningale lühiülevaate Eesti majandusest. Rääkides stabilisatsioonifondi loomisest tõi Siimann paralleele Norra valitsuse poolt loodud stabilisatsioonifondiga. Peaministri sõnul on Eesti järgmise aasta riigieelarve üheks oluliseks prioriteediks turvalisus. Ta kirjeldas ka valitsuse ees seisvaid ülesandeid regionaal- ja sotsiaalpoliitiliste probleemide lahendamisel. Peaminister, kuningas ning Norra välisminister vestlesid ka Eesti mittekodanike integratsioonist ja Eesti pääsemisest NATOsse. Norra välisministri sõnul toetab Norra jätkuvalt Eesti liikumist NATO suunas.