Sa oled siin

Peaminister kohtus Makedoonia suursaadikuga, 29.05.1998

29. mai 1998 - 0:00
 
 
Peaminister kohtus Makedoonia suursaadikuga
 
 

29. mail 1998
 

Peaminister Siimann kohtus täna Makedoonia suursaadiku Tihomir Ilievskiga. Peaminister ja suursaadik tutvustasid üksteisele oma riikide majanduslikku olukorda ning leidsid, et Eesti ja Makedoonia majanduste arengud on väga sarnased.

Ilievski sõnul on Makedoonia liikumisel Euroopa Liidu suunas olnud takistuseks mõne aja tagused probleemid Kreekaga, kuid tänaseks on Ilievski sõnul Makedoonia ning Kreeka suhted väga head. Suursaadik lisas ka, et Makedoonia majandusareng võiks siiski olla kiirem, kuid seda takistavad teatud määral kriisid Makedoonia naabruses Bosnias ning Kosovos.

Makedoonia suursaadik ütles, et Makedoonia on huvitatud tihedatest kaubandussuhetest Eestiga. "Võime omalt poolt pakkuda väga puhast põllumajandustoodangut, tekstiili- ja mööblitooteid, veinitööstuse toodangut ja palju muud," sõnas Ilievski. Ilievski edastas Siimannile ka Makedoonia peaministri soovi kohtuda.

Makedoonia käsitleb Eestit kui tulevast partnerit Euroopa Liidus ning seetõttu on head suhted Eestiga Makedoonia jaoks investeering tulevikku, ütles saadik.
Siimann avaldas lootust, et suursaadiku käesolev visiit Eestisse ning võimalik kohtumine Makedoonia peaministriga annavad t6uke Eesti ja Makedoonia
tihedamaks koostööks.

Makedoonia suursaadik resideerub Stockholmis.