Sa oled siin

Peaminister kohtus Lukoili presidendi Vagit Alekperoviga, 18.03.1998

18. märts 1998 - 0:00

Peaministri kohtumine  Lukoili presidendi Vagit Alekperoviga

18. märtsil 1998


Peaminister Siimann võttis täna Toompeal vastu Venemaa naftakontserni Lukoil presidendi Vagit Alekperovi.
Vesteldes Alekperoviga soovis peaminister  kuulata informatsiooni Lukoili plaanidest Eestis ning rõhutas Eesti valitsuse soosivat suhtumist välisinvesteeringutesse.

Siimanni hinnangul  oli kohtumine Lukoili presidendiga oluline sellele eelnenud VF asepeaministri Oleg Sõssujeviga kohtumise taustal. Peaminister andis ka lühiülevaate Sõssujevi visiidist ning käsitletud teemadest.

Alekperovi kirjeldas Siimannile Lukoili  äritegevusplaane kogu maailmas, (USA­s, Põhja­Aafrikas, Iraagis)  ning Eesti võimalikust osast nendes plaanides.

Lukoil on seni  investeerinud  Eestis ehitusse ning  omab terminaali Muuga sadamas. Alekperovi visiidi põhieesmärgiks on täpsustada võimalusi naftatoodete ekspordiks läbi Eesti, seda eriti seoses  tootmise laiendamisega Venemaal.

Peaministri sõnul toetab Eesti valitsus vajadusel Lukoili ettevõtmisi, ta rääkis investeeringute tulumaksust vabastamisest väljaspool Tallinna ning tundis ka huvi, kas Lukoilil on kavatsusi investeerida Ida­Virumaale, kus olemas kvalifitseeritud tööjõud.