Sa oled siin

Peaminister kohtus Küprose välisministriga. 01.09.1997

1. september 1997 - 0:00

Peaminister kohtus Küprose välisministriga1. september 1997

Peaminister Mart Siimann võttis täna Toompeal vastu Küprose Vabariigi välisministri Yiannakis Kasolides'e. Kohtumisel väljendasid nii Siimann kui Kasolides mõtet, et kuna Eesti ja Küpros on Euroopa Liidu I läbirääkimiste vooru kandidaadid, on vaja tugevdada kahe riigi vahelist infovahetust ning koostööd.

Küprose välisminister ütles, et tema riik pöörab tähelepanu julgeolekule ja rahule Euroopa kontinendil ning eriti Vahemere ja Balti mere piirkonnas. Välisminister avaldas siirast tunnustust Eesti riigi ja majanduse kiirele arengule viimasel ajal.

Kasolides tõi välja mitmeid sarnasusi Eesti ja Küprose ajaloos ­ mõlemad riigid on olnud okupeeritud ja sundasustatud, mõlemas riigis on proovitud muuta demograafilist situatsiooni.

Kasolides lisas, et tema visiidi eesmärk on ühendada Eesti ja Küprose jõudusid, tegemaks koostööd Euroopa Liiduga liitumisel, ta väljendas arvamust, et Eesti ja Küpros on üksteist toetavad sõbralikud riigid, mitte võistlejad.

Peaminister ja välisminister vestlesid ka Küprose sisepoliitilisest olukorrast. Siimann rõhutas, et Eesti toetab ÜRO algatust, et leida Küprose probleemile rahumeelne lahendus.

Kahe riigi tipp­poliitikud käsitlesid ka võimalust kiirendatud korras Eesti ja Küprose vaheliste baaslepingute allakirjutamist ning võimalust teha tööd viisavabaduse suunas.Valitsus | Government | Peaminister | Prime minister

Webmaster: wmaster[at]rk[dot]ee