Sa oled siin

Peaminister kohtus Korteriühistute Liidu esindajatega, 20.04.1998

20. aprill 1998 - 0:00

Peaminister kohtus Korteriühistute Liidu esindajatega.

 
 

20. aprill 1998
 

Täna/esmaspäeval kohtus peaminister Mart Siimann Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimehe Andres Jaadla ja juhatuse liikme Kaido Kolgiga, kes andsid peaministrile üle II Eesti Korteriühistute Foorumi materjalid.

Foorum taotleb elamumajanduse tunnistamist riigi sisepoliitiliseks prioriteediks, elamumajanduskontseptsiooni väljatöötamist ja elluviimist, muudatuste ja täienduste sisseviimist elamumajandusalasesse seadusandlusesse, korteriühistute esindajate kaasamist kommunaalmonopolide nõukogudesse ning rahaliste vahendite eraldamist 1999. aasta riigieelarvest nii elamureformi lõpuleviimiseks kui ka siseriiklikuks laenuressursiks ühistulise elamuehituse ja elamute renoveerimise käivitamiseks.

Kohtumisel arutati Eesti elamumajanduse hetkeseisu ning Foorumi poolt tehtud ettepanekuid. Peaminister kinnitas Korteriühistute Liidu esindajatele, et valitsus suhtub elamumajanduse probleemidesse väga tähelepanelikult. Nädalavahetusel toimunud eelarvearutelul käsitles valitsus elamumajanduse probleeme kui üht 1999. aasta eelarve prioriteeti, mille lahendamiseks kavatsetakse leida eelarvesse 150 miljonit krooni.

Homsel valitsuse istungil peaks Majandusminister esitama valitsusele kinnitamiseks asjatundjate komisjoni koosseisu. See komisjon, kuhu lisaks asjaomastele ministritele ja valitsusametnikele hakkavad kuuluma ka kõigi olulisemate huvigruppide esindajad, peaks töötama välja konkreetsed ettepanekud elamureformi edendamiseks.

Kolmapäeval 22. aprilli keskpäeval toimub Diakooniakeskuses Korteriühistute Liidu algatusel elamureformi teemaline ümarlaud, kuhu oodatakse kõigi Eesti erakondade esindajaid.