Sa oled siin

Peaminister kohtus kõrge ametnikuga NATOst, 02.09.1998

2. september 1998 - 0:00
 
 
Peaminister kohtus kõrge ametnikuga NATOst
 
 

2. septembril 1998
 

Peaminister Siimann võttis täna Toompeal vastu NATO peasekretäri asetäitja Klaus-Peter Klaiber'i. Siimann kinnitas Klaiberile, et Eesti julgeolekupoliitiliseks prioriteediks on NATOga liitumine.

Peaministri sõnul kavatseb Eesti järjekindlalt suurendada kaitsekulutuste osakaalu riigieelarves ning ootab NATO Washingtoni tippkohtumiselt "rohkem informatsiooni ning kindlamat sõnumit."

Klaiberi sõnul on ta kindel, et tuleb päev, mil Eesti NATO-see jõuab. "See päev ei tule ilmselt küll järgmisel aastal, kuid ta tuleb," lausus ta.
Klaiber lisas, et tema arvates Eesti teab, mida ta tahab. "Olete loonud endale väga selge pildi sellest, kuhu te tahate välja jõuda. Jälgisime rahuloluga Teie kutsumist Euroopa Liidu läbirääkimistele."

Tema sõnul liigub Eesti ka NATO suunas professionaalselt ning see ei avaldu mitte ainult tippametnike tegevuses.
"See avaldub kasvõi selles noores sõduris, kes osaleb NATO programmis" Partnerlus rahu nimel"," ütles Klaiber.

Siimann andis Klaiberile lühikese ülevaate Eesti-Vene valitsuskomisjoni tööst ning nentis, et komisjoni loomine iseenesest oli Eesti-Vene suhetes suureks sammuks edasi. "Kahjuks on komisjoni tööd seganud valitsustevahetused Venemaal. Komisjoni liikmed aga suhtlevad omavahel ning praktiline töö siiski käib," lisas Siimann.