Sa oled siin

Peaminister kohtus IMF-i missiooniga, 06.11.1998

6. november 1998 - 0:00

 
 

Peaminister kohtus IMF-i missiooniga
 

6. novembril 1998

Peaminister Siimann võttis täna Toompeal vastu Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) missiooni, mida juhatas IMF-i Euroopa teise osakonna peadirektor John Odling-Smee. Siimann ja Odling-Smee hindasid Eesti ja IMF-i senist koostood heaks ning rääkisid viimastel kuudel toimunud muutustest maailma majanduse olukorras.

Odling-Smee sõnul on Eesti senine majanduspoliitika olnud üldjoontes väga hea ning vastavuses majanduses toimuvatele arengutele. Ta lisas, et Eesti peaks jätkama konservatiivset lahenemist nii eelarve- kui majanduspoliitikale.

Rääkides maailma majandusolukorrast nentis Odling-Smee, et viimaste kuude jooksul on IMF mitmel korral alandanud maailmamajanduse kasvuprognoose. "Meie nägemus muutub vastavalt sellele kuidas olukord maailmas muutub," lisas ta.

Odling-Smee sõnul prognoosib IMF mitmes piirkonnas nii väiksemat majanduskasvu kui ka madalamat inflatsiooni. Siimann kinnitas, et Eesti jätkab konservatiivset majanduspoliitikat ning on valmis edasiseks tõhusaks koostööks IMF-iga.

Siimann ja Odling-Smee kõnelesid ka stabilisatsioonifondi institutsionaliseerimise teemadel ning peaminister kinnitas, et valitsus asub seda teemat lähemate nädalate jooksul arutama. Missiooni juht ja peaminister arutasid võimalust uue majanduspoliitika programmi kokkuleppimiseks Eesti ja IMF-i vahel. Praegune programmi tahtaeg lõpeb 1999. aasta märtsis.

Peaminister ja IMF-i missioon rääkisid ka otsetoetustest põllumeestele, pensionidest, riigieelarve projektist ning valimisprognoosidest.