Sa oled siin

Peaminister kohtus IMF-i esindajatega, 05.02.1998

5. veebruar 1998 - 0:00

Peaminister kohtus IMF­i esindajatega

 

5. veebruar 1998Peaminister võttis täna vastu IMF­i missiooni juhi Ishan Kapuri ning IMF­i esindaja Eestis, Dimitri Demekase. 

Pooletunnise vestluse käigus rääkisid peaminister ja IMF­i esindajad Eesti majandusest, majanduspoliitika memorandumist ning 1998. aasta võimalikest majandusarengutest. Peaminister ning IMF­i esindajad leidsid, et koostöö Eesti  valitsuse ning IMF­i vahel on olnud hea ning tulemusrikas. IMF­i esindajad rõhutasid range majanduspoliitika jätkamise vajadust. 

Ishan Kapuri hinnangul aitasid Eesti valitsuse poolt koostöös IMF­i nõuandjatega  1997. aasta lõpus tehtud sammud Eesti majandusel küllaltki hästi üle elada vapustused maailma finantsturgudel.

"Tagantjärele vaadates võime öelda, et see, mis me tegime, oli õige ning tulemused on näha kõigile," ütles Kapur.
Kui vajalikud majanduspoliitilised meetmed oleks jäänud tarvitusele võtmata, oleks Eesti kannatanud maailma finantsturge tabanud sündmuste tõttu märksa enam, rõhutas ta.

Kapur ütles, et Eesti valitsuse jaoks oli 1997. rahandusaasta oodatust edukam.

"Riigile laekus prognoositust enam makse ning samal ajal suutis valitsus hoiduda liigselt kulutamast."
Kapur väljendas arvamust, et ka 1998. aasta majandustulemused saavad olema  prognoositust paremad.
"Samas on suuremad ka kiusatused seda raha kulutada," viitas Kapur võimalikele ohtudele.

Peaministri sõnul tunneb valitsus vastutust riigi arengu eest tervikuna ning peab seega oluliseks IMF­i memorandumis toodud tingimuste täitmist. Peaministri kinnitusel on kõik senised kontaktid IMF­iga olnud tulemusrikkad.

"Usun, et kõik IMF­i soovitusel kehtestatud meetmed aitavad kindlustada Eesti majanduse stabiilset arengut ning vältida tagasilööke," lisas ta. 

Nii peaminister kui IMF­i esindajad leidsid, et Eesti majandus on täna tugevam kui aasta tagasi ning avaldasid lootust, et täpselt nii võib rääkida ka järgmise aasta jaanuaris.