Sa oled siin

Peaminister kohtus Hollandi välisministriga. 15.10.1997

15. oktoober 1997 - 0:00

Peaminister kohtus Hollandi välisministriga15. oktoober 1997

Peaminister Siimann võttis täna Toompeal vastu Hollandi välisministri Hans Van Mierlo.
Siimanni kinnitusel on Eesti ja Madalmaade suhted viimaste kuude jooksul arenenud eriti kiirelt. Mitmed kõrged Eesti riigiametnikud on külastanud Madalmaid ning 1998. aasta alguses peaks Eestisse Eurointegratsioonibürood nõustama tulema Hollandi nõustaja.

Van Mierlo avaldas Siimannile sügavat kaastunnet Eesti sõdurite traagilise hukkumise üle Kurkses ning avaldas lootust, et õnnetus ei mõjuta negatiivselt Baltpati edasist ülesehitamist ning Balti riikide sellealast koostööd.

Peaminister andis Hollandi välisministrile ülevaate Eesti majanduslikust edust ja Eesti ­ Vene suhetest.
Van Mierlo tervitas Eesti valitsuse püüdlusi mittekodanike integreerimiseks. Ta avaldas lootust, et ka need probleemid, mis Eestil mittekodanikega veel olemas on, suudetakse lahendada.

Hollandi välisminister avaldas toetust Euroopa Komisjoni ettepanekule kaasata Eesti EL esimese laienemisvooru läbirääkimistele ning avaldas lootust, et olenemata Euroopa Liidu riikide otsusest detsembris jätkub Eesti, Lati ja Leedu koostöö normaalselt.

Van Mierlo sõnul on Euroopa Liidu laienemine terviklik protsess, kuhu kaasatakse kõik riigid. Ta tundis huvi ka Siimanni seisukohtade vastu Balti koostöö küsimustes, eriti seoses EL laienemisega.

Siimann kinnitas, et Balti koostöö areneb soodsalt ja tihedalt edasi. Eesti lubab, et toetab Läti ja Leedu võtmist läbirääkijate hulka, lisas ta.Valitsus | Government | Peaminister | Prime minister

Webmaster: wmaster[at]rk[dot]ee