Sa oled siin

Peaminister kohtus Hollandi uue suursaadikuga, 08.04.1998

8. aprill 1998 - 0:00

Peaminister kohtus uue Hollandi suursaadikuga

8. aprill 1998

Peaminister Siimann võttis täna Toompeal vastu Hollandi suursaadiku Eestis, Jacobus van der Velden`i. Peaminister tänas suursaadiku vahendusel Hollandi valitsust Eestile osutatud abi ja toetuse eest.

Siimann tõstis esile Hollandi algatust abistada Euroopa Liidu kandidaatriike, valmistades ette nende liitumiseelseid programme. Peaminister lisas, et Eesti selgitab välja valdkondi, kus abi kõige rohkem vaja oleks ning teeb eeltööd, et sel moel saadavat  abi kasutataks võimalikult efektiivselt.

Van der Veldeni sõnul hämmastab teda Eesti arengu kiirus ning ta kinnitas, et Hollandis ei ole Eesti edusammud teel Euroopa Liitu jäänud märkamata.

Siimanni sõnul rõõmustas Eestit pääsemine liitumisläbirääkimistele, kuid tänaseks on rõõm asendunud igapäevase tööga. "Teeme väga aktiivset kodutööd, et olla läbirääkimistel edukad," lausus Siimann.

Peaminister ja suursaadik rääkisid ka võimalikust viisavabadusest Eesti ja Schengeni riikide vahel.

Nii peaminister kui ka suursaadik kinnitasid, et Eesti ja Hollandi suhted on suurepärased. Van der Velden ütles, et suhtuks  soosivalt  Hollandi saatkonna avamisse Tallinnas juhul, kui selline idee peaks leidma heakskiidu Hollandi välisministeeriumis. Praegu resideerub Hollandi suursaadik Helsingis.

Van der Velden andis oma volikirjad Eesti presidendile üle eelmise aasta oktoobris.