Sa oled siin

Peaminister kohtus Euroopa Komisjoni missiooni juhiga, 27.08.1997

27. august 1997 - 0:00

Peaminister kohtus Euroopa Komisjoni missiooni juhiga27. august 1997

Peaminister Mart Siimann kohtus täna Euroopa Komisjoni missiooni juhiga Eestis, Arhi Palosuoga. Suursaadiku tiitliga Palosuo andis Siimannile üle Euroopa Komisjoni dokumendi "Agenda 2000 ­ komisjoni arvamus Eesti Euroopa Liidu liikmeks astumise avalduse kohta" eestikeelse tõlke. Samuti andis Palosuo peaministrile Euroopa Komisjoni teise dokumendi "Agenda 2000 laienemise võimalus".

Palosuo sõnul on Agenda 2000 eestikeelseid eksemplare Eestis laiali jagatud umbes 500. Enamus neist on riigiasutustes, ülikoolides ning ajalehtede toimetustes.


Siimann tänas Palosuod ning ütles, et Eesti valitsuse jaoks on oluline rahvast rohkem informeerida Euroopa Liiduga võimaliku ühinemise erinevatest külgedest. Siimanni hinnangul on rahvas praegu neis küsimustes tagasihoidlikult informeeritud.

Siimann rõhutas ka, et Eesti valitsus annab endale aru, et Euroopa Komisjoni soovitus Eestiga läbirääkimiste alustamiseks on siiski veel esialgse iseloomuga. Siimann kinnitas Palosuole, et Eesti valitsus on välja töötanud tiheda tööplaani kuni aasta lõpuni ning selles on suurt rõhku pandud eurointegratsioonile. Siimanni sõnul käsitleb valitsus eurointegratsiooni igal istungil.

Peaminister tegi suursaadikule ettepaneku, et Eesti valitsus võiks Euroopa Komisjoni hakata tihedalt informeerima Eesti poolsetest sammudest eurointegratsiooni alal.

Teatavasti teevad EL liikmesriikide liidrid esimese laienemisotsuse detsembri alguses Luxembourg'is.

Palosuo sõnul on oktoobri alguses Tallinnas toimuvale EL teemalisele konverentsile oodata esinema ka ühte Euroopa Komisjoni kõrgetasemelist esinejat.


Valitsus | Government | Peaminister | Prime minister

Webmaster: wmaster[at]rk[dot]ee