Sa oled siin

Peaminister kohtus Austria parlamendi II presidendiga, 29.04.1998

29. aprill 1998 - 0:00
 
Peaminister kohtus Austria parlamendi II presidendiga
--(Neisser kinnitab Austria tõsist toetust Eestile)--
 
 

29. aprillil 1998
 

Peaminister Siimann võttis täna Toompeal vastu Austria parlamendi II presidendi Heinrich Neisseri. Austria tipp-poliitikuga vesteldes väljendas Siimann rahulolu Eesti-Austria suurepäraste suhete üle.

Seoses Austria asumisega EL eesistujamaaks sellel suvel, arutasid Siimann ja Neisser põhjalikult Eesti eurointegratsiooniga seotud küsimusi.

Neisser edastas Siimannile tervitused Austria parlamendi poolt. Ta väljendas heameelt selle üle, et Eesti on esimeste riikide hulgas, kellega Euroopa Liit alustas liitumisräbirääkimisi.

Neisser kinnitas nii Austria valitsuse kui ka parlamendi toetust Eesti liitumispüüdlustele. "See pole vaid diplomaatiline viisakus, mõistame kui oluline on EL laienemine ida suunas," lisas ta. Neisseri hinnangul võiks esimene kandidaatriik astuda Euroopa Liitu juba aastal 2003.

Siimanni ja Neisseri jutuajamise olulisemaks teemaks oli Austria saamine 1. juulist EL eesistujamaaks. Siimann andis Neisserile põhjaliku ülevaate Eesti eurointegratsiooni probleemidest.

Siimanni sõnul on peaminister võtnud endale euroministri funktsioonid, et ettevalmistustöid paremini läbi viia. Siimanni sõnul tuleb Eestil eriti pingutada seadsuandluse harmoniseerimise, administratiivse valmisoleku, keskkonnakaitse valdkonnas. Ta rõhutas eraldi ka majanduse konkurentsivõime tõstmise vajadust.

Neisser lausus, et Austria kavatseb eesistujamaana põhilist tähelepanu pöörata tööhõivele, keskkonnapoliitikale, teadusuuringutele ja arendusele ning Euroopa Liidu välispoliitikale.

Neisseri sõnul on Austria koostanud rahvusliku tööhõiveplaani, mis pöörab tähelepanu kõrgelt kvalifitseeritud oskustööjõu kasutamisele.

Siimanni tõstis esile väga häid isiklikke kontakte Eesti ja Austria tipp-poliitikute vahel. Ta mainis heade suhete märgina ära ka Tallinn-Viini lennuliini olemasolu.

Neisser sõnas, et näeb hea meelega Eesti- Austria kahepoolsetes suhetes majandussuhete rolli suurenemist.

Oma vestluses puudutasid Siimann ja Neisser ka viisavabaduse teemat. Neisseri hinnangul võiks viisavabaduse kehtestamine Eestiga olla Schengeni riikide hea tahte väljenduseks. "Austria parlament pooldab viisavabaduse sisseseadmist, kuid kahjuks ei saa parlament seda otsustada," lisas Neisser.