Sa oled siin

Peaminister Jüri Ratas: USA turg on Eesti ettevõtjatele ülioluline

29. oktoober 2019 - 19:59

New York - Washington, 30. oktoober 2019 - Peaminister Jüri Ratas kohtus USA visiidil New Yorgis Balti Ameerika Kaubanduskojaga ning pankade ja ettevõtete esindajatega, et tihendada ärisidemeid kahe riigi vahel.

„Eesti ja USA suhted on juba praegu väga head, kuid äril on alati kasvuruumi,“ ütles peaminister Jüri Ratas. „Meil on mida pakkuda. Eesti majandus on osa Euroopa Liidust, paindlik ja innovaatiline, meie IT-sektor ja e-riik on eeskujuks ka mujal maailmas. USA turg on suur ja siinsed võimalused meie eksportijatele ülimalt olulised.“

Peaminister avas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) esinduse New Yorgis ja külastas koos äridelegatsiooniga ka ettevõtteid Google ja Pfizer. „Valitsus tahab teha kõik ettevõtjate võimaluste avardamiseks ja mul on hea meel, kui kontaktid siinsete suurfirmadega või väikeettevõtetega avavad koostöösuundi tulevikuks,“ ütles Ratas.

Kohtumistel pangandussektoris tutvustas peaminister valitsuse tegevusi rahapesuvastases võitluses. „Eesti valitsus on pühendunud sellele, et siinne finantssektor oleks tugev ja turvaline. Oleme avatud riik ja probleemide ilmnemisel on meie lahendus nendega kiirelt ja läbipaistvalt tegeleda. Tänu finantsinspektsiooni heale tööle, rangemale seadusandlusele ning pankade soovile riske maandada, oleme praeguseks hoopis teises olukorras kui aastaid varem,“ ütles Ratas. „Rahapesu on rahvusvaheline probleem ja koostöö USAga on selle vastu võitlemisel väga oluline.“

Peaminister lisas, et digiriigina on Eesti võtnud suuna finantssektori tulevikuriskide maandamisele, sest Eestil on pakkuda mitmeid uusi digilahendusi, mis aitavad finantssektori riske innovaatiliselt avastada, ennetada ja maandada, näiteks kontrollida potentsiaalsete ostjate või partnerite tausta.

Ratas kohtus Föderaalreservi, JPMorgan Chase'i ja Citibanki esindajatega.

Täna on peaminister Washingtonis, kus kohtub USA kaubandusministri Wilbur Rossi ja aserahandusministri Justin Muzinichi ning Senati väliskomisjoni juhi James Rischiga. Jüri Ratas peab kõne mõttekojas American Enterprise Institute ja osaleb Heritage Institute'i ümarlaual.

Fotod: https://www.flickr.com/photos/stenbockimaja/albums/72157711534277901

Veel uudiseid samal teemal

17.01.2020|Vabariigi Valitsus

Peaminister kohtub Stockholmis Rootsi ametikaaslasega

Stenbocki maja, 17. jaanuar 2020 - Peaminister Jüri Ratas sõidab täna visiidile Rootsi, kus kohtub oma ametikaaslase Stefan Löfveniga. Lisaks on kavas lõunasöök ettevõtjatega, kohtumised pankadega ning kohaliku Eesti kogukonnaga.

15.01.2020|Vabariigi Valitsus

Ratas: Eesti kaitseväelased teevad au kogu riigile

Stenbocki maja, 15. jaanuar 2020 – Peaminister Jüri Ratas tervitas Stenbocki majja kogunenud kaitseväelasi, kes teenisid rahvusvahelistel sõjalistel operatsioonidel 2018. ja 2019. aastal.