Sa oled siin

Peaminister Jüri Ratas suundub Saare maakonna ringsõidule

22. juuli 2019 - 10:22

Stenbocki maja, 22. juuli 2019 – Peaminister Jüri Ratas väisab 23. ja 24. juulil Saaremaa, Muhu ja Abruka saari ning Kõinastu laidu, et kohtuda piirkonna elu eestvedajatega.

Ringsõidu käigus kohtub peaminister Saaremaa, Muhu ja Abruka saarte ning Kõinastu laiu omavalitsusjuhtide, ettevõtjate ja elanikega. Nende kohtumiste raames soovib ta käsitleda ühendust saarte ja mandri vahel ning kaardistada juba toimunud ja veel vajalikke uuendusi.

„Kohtumised kohaliku elu eestvedajatega regulaarsete ringsõitude käigus aitavad tagada, et igal sammul viime üheskoos Eestit edasi. Ootan huviga saarerahvaga kohtumist, et kuulata nende mõtteid, igapäevarõõme ja ka lahendamist ootavaid muresid,“ sõnas peaminister ringsõidu eel.

Teisipäeval kohtub peaminister Muhu omavalitsusjuhtidega ja külastab Kõinastu laidu. Kolmapäeva alustab Ratas Saaremaa omavalitsusjuhtidega kohtudes. Keskpäeval väisab peaminister Abrukat, kus ootab ees tutvumine raamatukogu ja pritsumajaga ning vestlusring saarerahvaga. Päev lõpetatakse taas Saaremaal, et külastada Pähkla vähi- ja kalakasvatust. Kohtumiste kõrval plaanib peaminister külastada Saaremaa ooperipäevi.

Ringsõidud on peaministri töö heaks tavaks. Varem on Jüri Ratas muu hulgas väisanud Kihnu, Ruhnu, Naissaare, Pakri, Prangli ja Aegna saari ning Kesselaidu ja Manilaidu. Tänavu kavatseb ta külastada veel Vormsi ja Vilsandi saari.


Fotod Saare maakonna ringreisist laaditakse jooksvalt üles valitsuse Flickri kontole:
https://www.flickr.com/photos/stenbockimaja/albums