Sa oled siin

Peaminister Jüri Ratas rääkis Soome parlamendi esimehega piiriülesest koostööst

25. november 2019 - 15:34

Stenbocki maja, 25. november 2019 - Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Soome parlamendi spiikri Matti Vanhaneniga, et rääkida Eesti ja Soome piiriülesest andmevahetusest, regionaalsetest taristuprojektidest, kliimamuutustega võitlemisest ja Euroopa Liidu tulevasest pikaajalisest eelarvekavast

„Mul on hea meel, et mulluse Eesti-Soome valitsuste ühisistungi  järel on naabritevaheline alati tihe koostöö veelgi hoogsamaks muutunud. Kindlasti on üks suuri edulugusid meie ühine kultuurifond,“ ütles Ratas. Peaminister rõhutas, et üks ühisistungil vastu võetud olulisi punkte on piiriülene andmevahetus ja koostöö digivaldkonnas. „Oleme liikunud edasi vastastikuse digiretseptide tunnustamisega, aga saame teha veelgi enam koostööd Eesti ja Soome rahvastikuregistrite andmete vahetamisel,“ ütles ta.

Peaminister ja spiiker arutasid ka kliima- ning energiapoliitikaga seotud küsimusi.  „Kliimamuutuste debatt on Eestis ühiskonnas väga hästi käivitunud. Üks olulisi valdkondi sellest on energeetika, kus meil on Soomelt õppida näiteks tuuleenergia arendamise vallas. Lisaks on meile väga oluline Põhjamaade elektriturg,“ ütles Ratas.

Euroopa Liidu eelarvekavast rääkides kinnitas Ratas, et Eestile on tähtis, et ELi tulevane eelarve võtaks arvesse erinevate liikmesriikide huvisid ning toetaks majandusarengut.

Lisaks rääkisid Ratas ja Vanhanen Rail Balticust. Peaminister avaldas lootust, et Soome mängib tulevikus projektis aktiivset rolli. Kohtumisel puudutati ka kahepoolse ja regionaalse kaitsekoostöö küsimusi.

Fotod: Soome parlamendi esimees Matti Vanhanen, 25.11.2019

Veel uudiseid samal teemal

09.12.2019|Vabariigi Valitsus

Pressikutse: Eestit külastab Tšehhi peaminister Andrej Babiš

Stenbocki maja, 9. detsember 2019 – Homme, 10. detsembril saabub Eestisse visiidile Tšehhi peaminister Andrej Babiš, kes kohtub peaminister Jüri Ratasega ja külastab NATO õhuturbemissioonil osalevaid Tšehhi õhuväelasi.

06.12.2019|Vabariigi Valitsus

Ratas: Balti peaministrid on pühendunud Rail Balticu kiirele edenemisele

Riia, 6. detsember 2019 – Balti peaministrid leppisid Riias toimunud Balti Peaministrite Nõukogu ametlikul kohtumisel kokku, et hakkavad regulaarselt jälgima Rail Balticu projekti edenemist, et seda saaks jõuliselt edasi arendada ning rahvusvaheline raudtee saaks kindlasti valmis järgmise pikaajalise Euroopa Liidu eelarve raames.