Sa oled siin

Peaminister Jüri Ratas rääkis Soome parlamendi esimehega piiriülesest koostööst

25. november 2019 - 15:34

Stenbocki maja, 25. november 2019 - Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Soome parlamendi spiikri Matti Vanhaneniga, et rääkida Eesti ja Soome piiriülesest andmevahetusest, regionaalsetest taristuprojektidest, kliimamuutustega võitlemisest ja Euroopa Liidu tulevasest pikaajalisest eelarvekavast

„Mul on hea meel, et mulluse Eesti-Soome valitsuste ühisistungi  järel on naabritevaheline alati tihe koostöö veelgi hoogsamaks muutunud. Kindlasti on üks suuri edulugusid meie ühine kultuurifond,“ ütles Ratas. Peaminister rõhutas, et üks ühisistungil vastu võetud olulisi punkte on piiriülene andmevahetus ja koostöö digivaldkonnas. „Oleme liikunud edasi vastastikuse digiretseptide tunnustamisega, aga saame teha veelgi enam koostööd Eesti ja Soome rahvastikuregistrite andmete vahetamisel,“ ütles ta.

Peaminister ja spiiker arutasid ka kliima- ning energiapoliitikaga seotud küsimusi.  „Kliimamuutuste debatt on Eestis ühiskonnas väga hästi käivitunud. Üks olulisi valdkondi sellest on energeetika, kus meil on Soomelt õppida näiteks tuuleenergia arendamise vallas. Lisaks on meile väga oluline Põhjamaade elektriturg,“ ütles Ratas.

Euroopa Liidu eelarvekavast rääkides kinnitas Ratas, et Eestile on tähtis, et ELi tulevane eelarve võtaks arvesse erinevate liikmesriikide huvisid ning toetaks majandusarengut.

Lisaks rääkisid Ratas ja Vanhanen Rail Balticust. Peaminister avaldas lootust, et Soome mängib tulevikus projektis aktiivset rolli. Kohtumisel puudutati ka kahepoolse ja regionaalse kaitsekoostöö küsimusi.

Fotod: Soome parlamendi esimees Matti Vanhanen, 25.11.2019

Veel uudiseid samal teemal

22.09.2020|Vabariigi Valitsus

Jüri Ratas: piiriülene koostöö Soome ja Rootsiga on väga tähtis

Stenbocki maja, Tallinn, 22. september 2020 – Peaminister Jüri Ratas ja välisminister Urmas Reinsalu kohtusid täna Soome ja Rootsi peaministri Sanna Marini ja Stefan Löfveniga.


„Meil on väga hea meel, et piiriülene tööränne Eesti ja Soome vahel kestab edasi, sest sellel on oluline mõju paljude perede ja ka meie kahe riigi majanduslikule heaolule,” ütles peaminister Jüri Ratas pärast kohtumist Sanna Mariniga Helsingis. 

22.09.2020|Vabariigi Valitsus

Jüri Ratas kohtub täna Soome ja Rootsi peaministritega

Stenbocki maja, Tallinn, 22.